7.05.2022, 07:30Lektura na 1 minutę
Wideo

„Sonic 2: Szybki jak błyskawica” najlepiej zarabiającym w USA filmem na podstawie gry

Sequel filmowego Sonica jest obecnie w Stanach Zjednoczonych najbardziej dochodowym filmem na podstawie gry, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę sprzedanych biletów do kin.


Michał „Perzi” Perzanowski

W amerykańskim box office film „Sonic 2: Szybki jak błyskawica” osiągnął 162,74 miliona dolarów przychodu, przewyższając tym samym zyski poprzedniego filmu (148,97 miliona dolarów) i bijąc poprzedni rekord wszech czasów najlepiej zarabiającej adaptacji filmowej opartej na grze wideo.

Jak widać na powyższym tweecie, aż 96 procent widzów na Rotten Tomatoes pozytywnie oceniło film. Wśród krytyków sequel Sonica otrzymał natomiast „zaledwie” 67 procent.

Na całym świecie film zarobił już łącznie 331 milionów dolarów. Wynik ten w box office jest imponujący. Co ciekawe, kontynuacja przygód niebieskiego jeża już teraz przebiła rezultat finansowy pierwszej części. Ta zarobiła w kinowych kasach 319,71 mln dolarów.

Do najbardziej kasowej produkcji na podstawie gier w skali światowej sporo jednak brakuje. Aktualnie najwięcej zarobił „Warcraft” z 2016 roku (439 mln). Na podium uplasowały się również „Pokemon: Detektyw Pikachu” (433,5 mln) i „Rampage: Dzika Furia” (428 mln). Pełną listę zobaczycie poniżej.

W polskich kinach druga część Sonica dostępna jest od 22 kwietnia.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów35

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane