3
5.07.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

„Wiedźmin” Netfliksa: Polska aktorka i 5 nowych nazwisk w obsadzie 3. sezonu

Do obsady 3. sezonu „Wiedźmina” od Netfliksa dołączyła m.in. Michalina Olszańska.

Po pierwszym sezonie „Wiedźmina” od Netfliksa wydawało się, że wystarczy uprościć chronologię wydarzeń i podrasować kilka detali, a kolejny może wyjść tylko lepiej. Zdaje się jednak, że odbiór drugiego sezonu wśród widzów nie poszedł po myśli twórców. Ba, według Rotten Tomatoes ocena publiczności spadła z 90% (pierwszy sezon) do zaledwie 60% (drugi sezon). A to oznacza, że Netfliksa czeka sporo roboty, aby zachwycić nas nowymi odcinkami serialu...

Twórcy nie siedzą jednak z założonymi rękami i nie czekają na cud. Zdjęcia trwają w najlepsze, regularnie docierają też do nas przecieki o nowych nazwiskach w obsadzie. Niezawodny serwis Redanian Intelligence właśnie donosi o sześciu kolejnych.

I tak do obsady 3. sezonu netfliksowego „Wiedźmina” dołączyła m.in. polska aktorka, pisarka i wokalistka, Michalina Olszańska, którą znamy m.in. z filmów „Córki dancingu” i „Anatomia zła”. Występowała także w serialach „Pajęczyna” i „1983” od Netfliksa. Nie znamy szczegółów jej roli, wiemy tylko, że wciela się w postać czarodziejki.

Ryan Hayes wcieli się w rolę Artauda Terranovy, potężnego maga walczącego pod Sodden, który dołączył do spisku Vilgefortza przeciwko czarodziejom. Aktora mogliśmy wcześniej zobaczyć w serialach „Carnival Row” oraz „Emmerdale Farm”.

Ponadto australijska aktorka Kate Winter („That's What She Said”) wcieli się w postać Putney, a Martyn Ellis („Bo to grzech”, „Lekarze”) zagra Barkera. W niesprecyzowanych rolach wystąpią także Harvey Quinn oraz Poppy Almond.

Trzeciego sezonu netfliksowego „Wiedźmina” możemy się spodziewać w przyszłym roku. Wcześniej za to dostaniemy spin-off „Rodowód krwi”, którego akcję osadzono na 1200 lat przed wydarzeniami znanymi z książek Andrzeja Sapkowskiego.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów814

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane