około 15 godzin temuLektura na 2 minuty

Zdjęcia do sequela „Obcego: Romulusa” ruszą już za kilka miesięcy. Co wiemy o kontynuacji?

Uniwersum „Obcego” rozkręca się na dobre.


Agnieszka Michalska

Fede Álvarez nie zwalnia tempa. Po udanym debiucie filmu „Obcy: Romulus”, który w sierpniu zeszłego roku tchnął nowe życie w słynną kosmiczną serię, reżyser szykuje się do realizacji kontynuacji. W podcaście Marea Nocturna zdradził, że nie tylko jest na etapie preprodukcji filmu, ale także planuje ruszyć ze zdjęciami do sequela już w październiku.

Twórca zdradził, że obecnie kończy prace nad scenariuszem, który ponownie pisze wspólnie z Rodo Sayaguesem, swoim wieloletnim współpracownikiem (duet pracował m.in. nad filmem „Nie oddychaj”). Co ważne, reżyser podkreślił, że nie zamierza kręcić sequela „dla samej kontynuacji”, a kluczowe było dla niego znalezienie historii, która będzie „warta opowiedzenia” i pozwoli pogłębić świat „Obcego”.

I choć szczegóły fabuły trzymane są na razie w tajemnicy, wiadomo, że sequel najprawdopodobniej skupi się na dalszych losach Rain (granej przez Cailee Spaeny) oraz Andy'ego (David Jonsson), którzy przeżyli wydarzenia z pierwszej części.

„Obcy: Romulus” spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony fanów serii, jak i krytyków. Chwalono m.in. powrót do korzeni horroru science fiction, świetnie budowaną atmosferę i umiejętny balans między hołdem dla klasyki a nowym podejściem do znanego uniwersum. Film okazał się też sukcesem finansowym – przy stosunkowo niewielkim budżecie (80 milionów dolarów) zarobił ponad 350 milionów dolarów na całym świecie.

Fani ksenomorfów bądźcie czujni. Kosmiczny horror wraca na duży ekran szybciej, niż moglibyśmy się spodziewać! Wcześniej jednak, bo już tego lata, zadebiutuje pierwszy serial osadzony w uniwersum „Obcego”. Akcja tym razem przeniesie się na naszą rodzimą planetę – a przynajmniej jej futurystyczną wizję. W sieci można już obejrzeć pierwszy zwiastun „Obcego: Ziemi”, w którym pojawia się nie tylko znany kultowy przeciwnik, ale także nowe, niepokojące formy życia.


Czytaj dalej

Redaktor
Agnieszka Michalska

Burzowa kobieta i buntownik z wyboru. Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Tworzę słowa przy dźwiękach ulubionych soundtracków. Poza tym podróżuję rowerem i jestem zapaloną serialoholiczką amerykańskich produkcji. Kontakt: gnszkmchlsk@gmail.com

Profil
Wpisów597

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze