Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Twórcy Candy Crush Saga usuwają plagiat Scamperghost. "Zawsze sprawdzamy rynek"

Piotrek66 poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:10 News
Scamperghost i Pac-Void
Scamperghost i Pac-Void

Czy można było spodziewać się czegoś innego? King, twórcy Candy Crush Saga, którzy niedawno zostali oskarżeni o sklonowanie niezależnej gry Scamperghost (po tym, jak zarejestrowali znak towarowy „candy” i złożyli pozew przeciwko studiu Stoic oskarżając je o bezprawne wykorzystanie słowa „saga” w tytule produkcji The Banner Saga), twierdzą, że są niewinni.

Przedstawiciele King wystosowali oświadczenie, w którym zaprzeczają oskarżeniom Matthew Coxa, jednego z projektantów studia Stolen Goose odpowiedzialnego za niezależną, flashową grę Scamperghost. Podkreślają przy tym, że usunęli już swojego klona tej produkcji niezależnych developerów. Jak czytamy:

King nie klonuje gier innych ludzi. Wierzy, że marka – zarówno nasza jak i innych – jest bardzo ważna i powinna być odpowiednio chroniona. Tak jak każda rozważna firma podejmujemy wszystkie niezbędne kroki, aby chronić naszą własność intelektualna w odpowiedni sposób. Jednocześnie szanujemy prawa i marki innych developerów. Nim wydamy jakąkolwiek grę, sprawdzamy inne produkcje dostępne na rynku, a także weryfikujemy złożone wnioski o rejestrację znaku towarowego, aby upewnić się, że nie naruszamy dóbr innych. Aby jednak uniknąć jakichkolwiek podejrzeń, w tym przypadku, omawiana gra – która została stworzona przez zewnętrzne studio pięć lat temu – została usunięta.

Problem tylko w tym, że oświadczenie firmy King nie jest przekonujące. Spółka stara się w nim wybielić, zapewniając, że nie była świadoma tego, iż Pac-Avoid jest klonem Scamperghost. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć – zwłaszcza, że z treści maili ujawnionych przez Matthew Coxa wynika, że to właśnie sam wiceprezes King – Lars Jornow – osobiście zlecił splagiatowanie gry. I płacił za to 3 tysiące dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki, RPG, Stoic Games, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 stycznia 2014, 16:28   anok98

Spokojnie EA - złota kupa w tym roku wam nie grozi...

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 15:36   GolemDorfl

@Matejbudz
Dobre! Popłakałem się ze śmiechu. Twoja chrześnica może robić karierę w polityce albo korporacjach ;)

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 15:25   Matejbudz

Sytuacja ja z moja chrześnicą. Na przerwie nauczycielka zakazała wchodzić do sali, a ta nie bacząc na nic weszła. Kiedy zobaczyła co Oliwia (chrześnica) zrobiła, pyta się jej czemu weszła. A ta odpowiedziała: To nie ja!

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 15:08   Thorongil83

Kolejny przykład na to, że nie opłaca się pogrywać z "Internetem" rozumianym jako zbiorowość ludzi. Mogę się założyć, że King.com przejedzie się na swojej akcji z "Banner Saga" jeszcze na kilku poziomach...

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 14:22   boggoo

@Sycho14 no przydaliby się :) Bo mi się nie chce wierzyć w słowa Kinga, że nie kopiują gier. Wcale, a wcale.

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 14:19   Sycho14

Gdzie są anonimowi, gdy są potrzebni?

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 13:20   zoldator

"King nie klonuje gier innych ludzi." Czy CCS nie jest klonem jakiejś starej gry Segi?

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 13:15   Dexter666

Co by nie zrobili, czego by nie powiedzieli i tak już nie zmażą kału, którym skrupulatnie sami się wymazali. Jedno jest za to pewne...Electronic Arts mają bardzo silnego konkurenta do tytułu najgorszej firmy roku. Gratuluję "Królom" :/

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 12:49   Xevoz13

Mam nadzieję,że ta firma nie dotrwa do końca tego roku.

poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:38   Naars

&039;Jesteśmy niewinni, więc usuniemy grę, która wcale nie jest plagiatem&039; - seems legit. I jasne, że teraz mogą sobie &039;usuwać&039;, skoro już upłynęło wiele wody od premiery i kto chciał, ten kupił. King, jesteście zerami.

Podobne newsy

The Banner Saga: Prace nad wersją na Vitę wstrzymane i wznowione. Ufff!

News
czwartek, 24 grudnia 2015

the-banner-saga-prace-nad-wersja-na-vite-wstrzymane-i-wznowione-ufff Przyznam się bez bicia: nie grałem jeszcze w Banner Saga. No dobra, grałem z godzinę – ale kiedy dowiedziałem się, że będzie wersja na Vitę, postanowiłem odłożyć grę, żeby wrócić do niej na handheldzie. A wtedy okazało się, że wersja prawdopodobnie nie powstanie.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
3

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z