Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

W tym tygodniu startuje festiwal Instynkt Gry

Piotrek66 poniedziałek, 3 marca 2014, 14:03 O grach inaczej
Instynkt Gry
Instynkt Gry

Dobra wiadomość dla miłośników gier z Krakowa i okolic – już za kilka dni stolica małopolski stanie się europejskim centrum growym. W tym tygodniu startuje bowiem Instynkt Gry – organizowany przez Goethe-Institut festiwal, w trakcie którego będzie można przyjrzeć się różnym instalacjom i wydarzeniom artystycznym opartym na grach.

Organizatorzy obiecują, że w trakcie Instynktu Gry będzie można z różnych perspektyw przyjrzeć się fenomenowi wirtualnej rozrywki. W trakcie imprezy odbędą się m.in. festiwal gier w przestrzeni miejskiej, przegląd filmów, koncerty, interaktywne przedstawienia teatralne, wystawy, warsztaty oraz spotkania ze znanymi projektantami i pisarzami.

Całość podzielona zostanie na dwie części – wiosenną oraz jesienną. W czasie tej pierwszej jeszcze w tym miesiącu w krakowskim „Kinie Pod Baranami” będzie można obejrzeć filmy oparte na „fenomenie gry”. Z kolei w siedzibie Goethe-Institut odbędzie się wystawa interaktywnych instalacji artystycznych, wśród których znajdzie się m.in. trójwymiarowy labirynt, „kulkowy” prysznic i labirynt sterowany głosem. Planowana jest również seria wykładów, w których wezmą udział znani projektanci gier.

W kwietniu natomiast w teatrze „Łaźnia Nowa” zorganizowane zostaną występy gościnne eksperymentalnego teatru „machina Ex”, w którym to widzowie będą współtworzyć spektakl. Zwieńczeniem wiosennej części będzie konferencja PlayStorming ze znanymi projektantami gier ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy.

We wrześniu rozpocznie się z kolei etap jesienny, którego inauguracją będzie wystawa w Bunkrze Sztuki, składająca się z interaktywnych rzeźb – gier, w których odbiorca musi brać czynny udział (jedną z nich jest m.in. Pain-Station). Miesiąc później – w październiku – odbędzie się festiwal Playpublik, w ramach którego na terenie Krakowa rozegrane zostaną gry miejskie opracowane przez grupę artystów Invisible Playground.

Festiwal Instynkt Gry rozpocznie się już w tym tygodniu – 6 marca. Wybierzecie się, by zobaczyć niektóre z przygotowanych atrakcji?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 3 marca 2014, 18:49   daveNWN

Jeśli tylko znajdę czas - a na pewno znajdę, to zawitam na któryś z tych eventów, bo na miejscu i o grach ;)

poniedziałek, 3 marca 2014, 14:38   Archeusz

Dzięki Piotrek za szybką poprawkę. Co zaś do FIG-u (Figo-Fago?) to wygląda ciekawie, ale Kraków to dla mnie ździebko za daleko i sobie raczej odpuszczę.

poniedziałek, 3 marca 2014, 14:22   abysanik

@Archeusz
You made my day :D

poniedziałek, 3 marca 2014, 14:12   Archeusz

Emm.. Kraków stolicą Wielkopolski?

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
3

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z