Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNewsman cdaction.pl w potrzebie - pomożecie? [UPDATE - Koniec]

MQc środa, 26 marca 2014, 19:30 O grach inaczej
Pomożecie i wypełnicie ankietę?
Pomożecie i wypełnicie ankietę?

Piotrek66 zbliża się do zakończenia studiów - co oznacza, że musi spłodzić pracę magisterską. W związku z nią ma do Was wszystkich prośbę: poświęcenie minuty na uzupełnienie ankiety. O grach, a jakże!

Piotrek pisze o „Konwergencji mediów w kulturze masowej na przykładzie Mass Effect”. Czym jest konwergencja? Oddajmy głos naszemu specjaliście, magistrowi in spe

Tym mianem określa się proces łączenia i przenikania się różnych rodzajów mediów. Dobrym przykładem jest CD-Action – magazyn (pismo branżowe) uzupełniony jest przez inne medium (stronę internetową cdaction.pl). W kulturze masowej pojęcie to oznacza jednak przepływ treści pomiędzy różnymi platformami – książkami, telewizją, radiem, komiksami oraz grami.

Najprostszą formą konwergencji mediów w kulturze masowej są adaptacje, a więc wszelkiego rodzaju ekranizacje czy egranizacje (filmy na podstawie książek, gry bazujące na obrazach kinowych, itd.). Drugim i bardziej rozbudowanym efektem zjawiska jest opowieść transmedialna. Polega ona na rozwijaniu historii i świata przedstawionego na różnych platformach medialnych. Jednym z jej przykładów jest właśnie opisywany przeze mnie w pracy magisterskiej Mass Effect – fabuła i uniwersum zaprezentowane w grach BioWare’u są rozbudowywane za pomocą innych form twórczych: książkach, komiksach oraz filmie animowanym.

OK, to podstawy teoretyczne mamy za sobą. Teraz więc wystarczy kliknąć TUTAJ,  by wypełnić krótką ankietę.

Pomożecie?

[UPDATE]:

Dziękujemy! Dzięki waszej pomocy w zaledwie dwie godziny kwestionariusz wypełniło ponad tysiąc respondentów. To wystarczająca liczba – gdyby odpowiedzi napłynęło więcej, Piotrek nie zdążyłby z ich analizą do obrony pracy magisterskiej. W związku z tym zamyka ankietę.

Jeszcze raz dziękujemy za udział.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 27 kwietnia 2014, 10:58   bohater8

@Sycho14:
Rozdzial 1: Co to jest konwergencja (25 stron)
Rozdzial 2: Historia Bioware (20 stron) (na upartego tu sie wepchnie 3 na opis serii Mass Effect)
Rozdzial 3: Wyniki ankiety (10 stron)
Prosze, plan magisterki opierajacy sie o gre niemal zupelnie jej nie uzywajac :P
A uzywajac gry na powaznie i w temacie, to spokojnie mozna dorzucic kolejne 20 stron opisow kazdej glownej gry, ksiazek, komiskow, gier mobilnych, zbroi Szeparda w Dragon Age i Kingdom of Amalur i gdzie tam jeszcze EA tego uzywalo.

niedziela, 27 kwietnia 2014, 10:48   Avalanche1

Wiadomo jak to jest z tym wykształceniem dzisiaj w Polsce :P 280 tysięcy ludzi z wyższym,nie mających żadnych umiejętności jest na bezrobociu.

niedziela, 27 kwietnia 2014, 9:48   Sycho14

Mass Effect? Jeżeli on tylko na przykładzie tej jednej gry da radę napisać całą magisterkę, to podziwiam Piotrka... Swoją drogą ciekawe, że taki wykształcony, a newsy...

niedziela, 27 kwietnia 2014, 8:20   Airoder

Powiem wam w prost, gdy ja i moi znajomi dostaniemy niezłe posadki w parlamencie (pójdziemy grupką, ktoś kogoś wciągnie, komuś coś poznajomości, jakis kredycik na łapówki potem i tak się przecież odda) to zajmiemy się tam sprawami najwyższej wagi, komentarzami w internecie! Nie musicie dziękować.
ps.
BAMsE@ jeśli serio masz 33 lata to nie wiem skąd u Ciebie takie pejoratywny przykład z szkolą zawodową i uczciwym zawodem, który wykonuje wielu ludzi.

niedziela, 27 kwietnia 2014, 0:04   luk9400

Jakie były pytania, bo nie zdążyłem zobaczyć?

sobota, 26 kwietnia 2014, 23:54   tadeloows

Piotrek, zrób jeszcze doktorat. Ale ja się tam na tym nie znam XDD

sobota, 26 kwietnia 2014, 23:53   TruthDefender

@Syskol Powiedział fanboy My Little Pony. Prawdopodobnie też Miley Cyrus i Justina Biebera. To wyjaśnia Twój krytyczny stan intelektualny.

sobota, 26 kwietnia 2014, 23:22   niejemfrytek

Jak nie chcecie pomóc i wypełnić ankiety, to po co zawracać sobie głowę komentarzem?

sobota, 26 kwietnia 2014, 23:01   wielki0fan0gier

@Syskol, nie było łatwo :D

sobota, 26 kwietnia 2014, 22:22   Paindemonium

Obrona magisterki na temat gry komputerowej :) Miodnie.

O autorze

Maciej 'MQc' Kuc
Robię co w mojej mocy, by pismo i strona WWW były jak najciekawsze, pełniaki jak najlepsze, a pastwiska najzieleńsze.

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z