Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSilnik graficzny powodujący opad szczęki. Ale czy jest prawdziwy? [WIDEO]

Piotrek66 czwartek, 25 września 2014, 14:47 News
Silnik Unlimited Detail
Silnik Unlimited Detail

Australijska firma Euclidean chwali się, że opracowała technologię, która generuje grafikę na niespotykanym dotąd poziomie. I rzeczywiście – opublikowane przez nią dwa filmiki rzeczywiście robią ogromne wrażenie. Problem tylko w tym, że nie wiadomo czy opracowany przez Australijczyków silnik Unlimited Detail jest prawdziwy.

Nie wdając się w szczegóły techniczne – Unlimited Detail korzysta z technologii Solidscan polegającej na skanowaniu obiektów i powiększaniu ich rozdzielczości nawet tysiąckrotnie. Następnie dane są kompresowane i uruchamiane w silniku za pomocą streamingu, dzięki któremu poszczególne sceny wczytują w mniej niż sekundę.

Efekt jest niesamowity:

#1:

#2:

Problem tylko w tym, że wiarygodność Australijczyków jest wątpliwa. Jakiś czas temu sam Notch oskarżył firmę Euclidean o oszustwo – twórca Minecrafta stwierdził, że silnik Unlimited Detail tak naprawdę nie istnieje. W czerwcu ubiegłego roku z kolei zespół zwolnił sporą część pracowników.

Nie da się ukryć, że osiągnięcie takiego poziomu grafiki wydaje się mało prawdopodobne. Twórcy tej rzekomo rewolucyjnej technologii nie poddają się i obiecują, że pracują nad dwiema grami, które mają działać na silniku Australijczyków. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok i najprawdopodobniej dopiero wtedy będziemy mogli przekonać się czy Unlimited Detail rzeczywiście istnieje. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 3 października 2014, 13:15   wielki0fan0gier

Niedowiarki. Voxele + skaner 3D = efekt. Jest to silnik, który przetwarza dane ze skanera i generuje z niego świat, po którym możemy się przemieszczać. Niestety, nie ma mowy o dynamicznym oświetleniu, ponieważ to, co otrzymujemy, to jedynie ułożone w 3D statyczne obrazy. Animacje zapewne są możliwe, jednak tej technologii jeszcze nikt nie opracował, więc... owszem, przyszłością jest skanowanie prawdziwego świata, więc wracamy się do korzeni. :D Lecz dziś gierki są jeszcze robione w oparciu o polygony.

sobota, 27 września 2014, 3:38   DUSTDEVIL

W dupie mam co grubas gada. Tak samo jak Bleszinski tak i on za dużo ciekawego nie ma do powiedzenia. Puszczacie opinie frajerów, a nie guru branży pokroju Carmacka, który rzeczywiście mógłby się wypowiedzieć i miałoby to wartość, bo on się na tym zna. A co do grafy - już 10 lat temu w CDA było pisane, że kiedyś grafika będzie fotorealistyczna, tak jak kiedyś 3D było udawane i nikt nie mógł osiągnąć real3D. I co? I udało się. Z grafiką będzie to samo, szczególnie, że już taki Crysis (2007) broni się!

sobota, 27 września 2014, 0:56   MantroX

Statyczne obrazy w 3D. Wow.

sobota, 27 września 2014, 0:13   Seba22

Nie wiem, czy administracja tej strony nie zna angielskiego, ale w drugim filmiku wszystko jest wyjaśnione... Taka dobra grafika jest uzyskana dzięki skanerowi laserowemu pomieszczeń, jest o wiele więcej detali niż chciałoby się zrobić człowiekowi, inna sprawa to, że niesie to pewne ograniczenia i pytanie, czy całość jest renderowana w czasie rzeczywistym? W co wątpię.

sobota, 27 września 2014, 0:04   Trizer

Nie pokazali niczego na tych filmikach. Jest tylko "hypowanie" swojego tajemniczego produktu i mowa o silniku o którym nic nie wiemy i którego nie pokazują tak samo zresztą jak dwóch gier nad którymi niby pracują. Niech pokażą konkrety.. Wtedy można pogadać. Jak na ten moment są niewiarygodni.

piątek, 26 września 2014, 21:13   Dj Ogi

"Nie da się ukryć, że osiągnięcie takiego poziomu grafiki wydaje się mało prawdopodobne." Skąd ta pewność? Kiedyś ludziom wydawało się iż loty w kosmos to jedynie sci-fi, genów nie da się sklonować, ziemia jest płaska, a w niebie mieszka bóg i anioły... Silnik graficzny to jedynie technologia, ciągle rozwijana i ulepszana. Być może to fake ale jest to tak samo prawdopodobne jak to, iż nim nie jest.

piątek, 26 września 2014, 17:46   Cryo

Notch się do wszystkiego dopieprzy. Jeny...

piątek, 26 września 2014, 17:37   Qoureno

@Coldhell no i super :)

piątek, 26 września 2014, 15:53   Coldhell

Z tego co pamiętam jest to silnik oparty na zupełnie innej technologi wyświetlania grafiki. Teraz obiekty w grach są oparte na wierzchołkach i powierzchniach. Ten silnik jest oparty na voxelach, takich wirtualnych atomach. Ma to chyba tylko 1 wadę: większe zapotrzebowanie na dysku.

piątek, 26 września 2014, 13:57   KB1

Nie wiem, jak można nazywać to fake&039;em. To po prostu silnik, który trafił pod szkiełko niewłaściwej branży, czyli branży growej. A do gier to wszystko za bardzo nie pasuje.

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z