Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBardzo dobra sprzedaż PlayStation 4

Piotrek66 piątek, 31 października 2014, 15:09 News
PlayStation 4
PlayStation 4

Koncern Sony – śladem m.in. EA i Take-Two – opublikował raport finansowy za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Najciekawszą ujawnioną w nim informacją są nowe dane dotyczące sprzedaży PlayStation. Były one na tyle dobre, że znacząco zwiększyły przychody growej dywizji firmy.

W okresie pomiędzy lipcem, a wrześniem Sony wysłało do sklepów aż 3,3 miliona konsol PlayStation 4, co oznacza, że w sumie dostarczono już sprzedawcom 13,5 miliona urządzeń. W przypadku PS3 wyniki są już znacząco gorsze – do na półki sklepowe powędrowało „tylko” 800 tysięcy egzemplarzy.

Najgorzej poradziły sobie platformy przenośne – Vita, PSP i PlayStation TV – które trafiły do sklepów w 700 tysiącach egzemplarzy. To o 100 tysięcy sztuk mniej niż rok wcześniej. A wtedy przecież nie było jeszcze na rynku PSTV.

Świetna sprzedaż PS4 przełożyła się na wyniki finansowe growej dywizji Sony, która w minionym kwartale osiągnęła przychody na poziomie 309,5 miliarda jenów (około 2,84 miliarda dolarów), a więc o ponad 83% więcej niż w dwanaście miesięcy wcześniej. Dzięki temu udało się osiągnąć zysk 21,8 miliarda jenów (200 milionów dolarów), podczas gdy rok wcześniej firma była na minusie.

Jako całość koncern Sony nadal jest jednak pod kreską – straty wyniosły 136 miliardów jenów, czyli około 1,2 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony, PlayStation 4, PlayStation, PlayStation Vita, PlayStation 3,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 3 listopada 2014, 8:23   GregRetroGeek

Za każdym razem żałuję spojrzenia na komentarze...

poniedziałek, 3 listopada 2014, 0:58   SantaChief12

@Izydor1990 Te pieniądze poszły na premie dla prezesów, produkcję i rozreklamowanie nowej PS4 oraz na inne piedółki.PS: wszyscy szykują coś wielkiego. Zawsze :)

niedziela, 2 listopada 2014, 19:08   Izydor1990

Tych komentarzy nie da się czytać. Jeden z drugim nie wiedzą jak pracują finanse firmy, ale oczywiście mają najwięcej do napisania. Sony to jest BARDZO WIELKA KORPORACJA i może sobie pozwolić na straty idące w miliardy dolarów. Z tego co ja tutaj wyczytałem, to mogę powiedzieć, że Sony szykuje coś wielkiego. Ponieważ, te miliardy $ same "niewyparowywują".

niedziela, 2 listopada 2014, 15:02   guru0007

Kupujcie tylko nie aktualizujcie hahahah ;-)

niedziela, 2 listopada 2014, 12:04   DrInfected

Ciężko o złą sprzedaż, skoro nie ma tym razem mocnej konkurencji, z drugiej strony, mogłoby być lepiej gdyby na tę konsole były jakiekolwiek gry :P

sobota, 1 listopada 2014, 22:26   Celdur

Muszę przyznać, że śmiechłem czytając cześć komentarzy eksperci się znaleźli.

sobota, 1 listopada 2014, 20:32   KRENCIO

Sony tonie i i juz nic nie uratuje tej firmy robia szajs za gruby szmal .!Jedynie rodzina konsol stacjonarnych im wyszla reszta to jakis zart tv fony lpy itp Badziew ale zato drogi bo to sony przeciez haha

sobota, 1 listopada 2014, 19:02   upadlyBankowiec

Czyżby szanowny pan redaktor miał problem z rozróżnieniem milionów od miliardów?;)

sobota, 1 listopada 2014, 7:38   western

Poza tym Moje SONY kochane tylko 1,2 miliarda dolarów straty? Ooo gratulacje! Będą podwyżki dla szefostwa.

sobota, 1 listopada 2014, 7:35   western

Ten artykuł, to chyba pijany pisał :) wszystko pomieszane.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
3

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z