Assassin´s Creed: Rogue HD zasadza się na XBO i PS4?
Ubi zrobiło krok naprzód, więc teraz zrobi dwa kroki w tył.
Jak doskonale wiecie, Origins zebrało wyraźnie wyższe noty niż Syndicate, a i pierwsze prognozy sprzedażowe mogą napawać optymizmem. (SteamSpy podaje, że dotychczas na platformie Valve rozeszło się ok. 400 tys. sztuk, zaś wspomniane Syndicate w ciągu dwóch lat znalazło na Steamie ok. 470 tys. nabywców).
Wiele jednak wskazuje na to, że Ubisoft po cichu może szykować się do wydania reedycji jednej z mniej znanych odsłon tasiemca. Przypomnijmy, że w 2014, w którym to przesiadaliśmy się na konsole obecnej generacji, wydano równocześnie dwie odsłony serii: Assassin's Creed Unity (PS4, XBO, PC) oraz Rogue (PS3, X360), doskonale zresztą znane czytelnikom CDA, bo dodaliśme je do CDA 10/2017. Ta ostatnia pozycja zaliczyła później wydanie na pecetach, a teraz (jeśli ufać włoskim sklepom), wybiera się na nowe konsole w wersji HD. Ślady reedycji znaleziono na stronach ePrice, ReluxShop oraz Webster. Jeśli im wierzyć, za przyjemność ponownego wcielenia się w templariusza zapłacimy ok. 130 zł.
Ponoć odświeżenie sprawdzimy już w marcu, aczkolwiek dokładna data premiery nie jest znana (jeden ze sklepów podaje 15.03, a drugi 18.03). W tzw. międzyczasie zachęcamy do kupna aktualnego wydania CD-Action, w którym gem rozpływa się nad reformami, jakie wprowadziło do znajomej formuły Origins. Jak pisze:
Origins to jak dla mnie najlepszy Assassin's Creed w dziejach marki i nie zdziwię się wcale, jeśli w przyszłości dzieje tej serii dzielić będziemy na te przed nim i po nim. Ironią losu jest też to, że to sam Ubisoft tak bezwzględnie zadał kłam twierdzeniu dyrektora kreatywnego Assassin's Creed III, jakoby „Egipt był najgorszym wyborem” dla kolejnej odsłony serii.
Czytaj dalej
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.