Zawartość CD-Action 09/2018
Do CDA 09/2018 oprócz DVD dołączamy podkładkę pod mysz, którą możecie personalizować, umieszczając wewnątrz własne fotki/grafiki. (W piśmie znajdziecie kilka grafik do wycięcia). Do tego 3 pełniaki: Trials Fusion EN [Uplay], Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts EN [Steam, DVD] i Shooting Stars! EN [Steam, DVD].
Zacznijmy jednak od mięcha, czyli znakomitych tekstów. Na początek obszerna (cztery strony) zapowiedź Skull & Bones, po niej płynnie przechodzimy do dziewięciu betatestów – są między innymi cztery strony o okładkowym Battlefieldzie V, jest też Phoenix Point – coś, co ucieszy miłośników taktycznego strzelania do kosmitów. To gra Juliana Gollopa, co fanom X-Comów powinno mówić wszystko.
Recenzje zaczynamy od przebieżki po tuzinie wartych uwagi gier free-to-play, a poza nimi jest też 18 innych tytułów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Między innymi: The Crew 2, Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, Octopath Traveler, Tempest 4000 (to powinno zainteresować miłośników retrogier, bo mocno nawiązuje do klasyki z automatów, Tempesta – zgadnijcie, kto to zrecenzował, hehe). Jak na wakacyjną posuchę – sporo tu gier z wysokimi ocenami, choć i dla fanów kaszanki mamy smakowicie zgrillowany przez Papkina kąsek.
A co w Publicystyce? Obszerny tekst o Steamie („Lokomotywa”) – historii, teraźniejszości i perspektywach, sukcesach i wpadkach. W „Zrozumieć Japonię” DaeL podejmuje (naszym zdaniem całkiem udaną!) próbę wyjaśnienia odmienności japońskich gier. Jest druga część tekstu „Kości, miarka i młot bojowy” dla fanów Warhammera. „Dobre strony grania” to przegląd przydatnych (i nieoczywistych) stron internetowych, które gracze znać powinni. „ZagrAI ze mną” zaś pokaże wam, jak sztuczna inteligencja zbiera siły i ewoluuje, by wkrótce bezlitośnie kopać wam zadki w grach. Wszelkich grach. Skoro o ewolucji mowa... „Rainbow Six Siege: Wojna informacyjna” opowiada o serii Ubisoftu z naciskiem na jej ostatnią część, która z brzydkiego kaczątka wyrosła na bojowego łabędzia. „Wacki śmierci” to zwieńczenie historii polskiego studia Seven Stars, z wieloma insajderskimi informacjami na temat gry, która je pogrążyła. Jako autor owego tekstu pochwalę się, że w Wackach: Kosmicznej Przygodzie znalazłem po 20 latach easter egga, o którym nie wiedzieli nawet szefowie firmy (jakby wiedzieli, toby go natychmiast wycięli, bo jest to... no, zobaczycie). Będą też felietony, oraz – jakżeby inaczej! – Szpile.
Dużo dzieje się w sprzęcie. To przede wszystkim Megakonfigurator ze stacjonarnymi komputerami dla graczy. Są też testy notebooków, myszy, obudowy, monitora i gamingowej klawiatury. W części publicystycznej piszemy o konsoli, nad którą (według bardzo wiarygodnych źródeł) pracuje Google. No i o zewnętrznych kartach graficznych (eGPU), które mogą zmienić wasze wysłużone laptopy w gamingowe cudeńka.
Zainteresowani? To do zobaczenia we wtorek 31 lipca! Uprzedzam tylko, że z uwagi na wspomnianą podkładkę ten numer CDA będzie kosztował o złotówkę więcej.
DODATEK DO MAGAZYNU
Podkładka pod mysz z miejscem na twoją grafikę w formacie 10 x 15 cm (standardowy rozmiar zdjęcia). Wewnątrz numeru znajduje się kilka wzorów do wycięcia.
Czytaj dalej
Byt teoretycznie wirtualny. Fan whisky (acz od lat więcej kupuje, niż konsumuje), maniak kotów, psychofan Mass Effecta, miłośnik dobrego jedzenia, fotograf amator z ambicjami. Lubi stare, klasyczne s.f., nie cierpi ludzkiej głupoty i hipokryzji, uwielbia sarkazm i „suchary”. Fan astronomii, a szczególnie ośmiu gwiazd.