CD-Action 10/2018: Niższa cena, zdrapka z kodem zamiast płyty
BUM! To wydanie CDA Was zaskoczy. No, zaskoczyłoby, gdybyście nie przeczytali nagłówka. Od wtorku 28 sierpnia za 9,99 zł dostaniecie jak zwykle 132 strony magazynu, lecz zamiast płyty DVD dołączamy do niego zdrapkę z kodem na trzy pełne wersje gier na Steama: Ultra Street Fighter IV PL/EN, Pixel Heroes: Byte & Magic EN i Skyhill PL/EN.
Numer zaczynamy trzystronicowym materiałem o proponowanej przez polski rząd uldze podatkowej dla twórców gier promujących nasz kraj na świecie. O opinie zapytaliśmy zresztą najbardziej zainteresowanych, czyli samych developerów. Dział W produkcji to przede wszystkim czterostronicowa zapowiedź Assassin’s Creed Odyssey, ale dowiecie się też, czego spodziewać się m.in. po Hitmanie 2 i Serious Samie 4. Pieczątką „już graliśmy” opatrzyliśmy z kolei m.in. Total War: Three Kingdoms oraz Call of Duty: Black Ops 4.
Tuż za GameWalkerem przyczaiła się główna recenzja numeru, w której gem wyjaśnia, czy dodatek Battle for Azeroth to nowa jakość w World of Warcraft. Oceniliśmy łącznie 28 pozycji, wśród których znajdziecie No Man’s Sky Next, Phantom Doctrine, Unavowed, We Happy Few, Dead Cells, przepustkę sezonową do South Park: The Fractured but Whole, pecetową Yakuzę 0, Yakuzę Kiwami 2, pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season i The Banner Saga 3. Jest i Kaszanka. Po kompletną listę recenzji zapraszam do spisu treści.
W dziale publicystyki jak zwykle festiwal różnorodności, który zaczynamy artykułem o przyszłości PUBG-a (Papkin miał okazję spotkać się z twórcą gry, Brendanem Greene’em). Mac Abra zajął się w Magazynie kulturalnym książką „Krew, pot i piksele” Jasona Schreiera. Smuggler odkopał anulowane gry z cyklu Call of Duty oraz wspomina legendarną polską grę Franko: The Crazy Revenge. Skoro już mowa o przeszłości: pamiętacie Dinka Smallwooda? Jeżeli nie, to Szoki wam go przypomni. Jeżeli tak, to Szoki wam go przypomni. Warto również zatrzymać się na dłużej przy artykule Allora, który opowiada, jak powstawały polskie czołgi do World of Tanks. DaeL z kolei przekonuje, dlaczego Crusader Kings II zasługuje na dychę. Do tego posypka z trzech felietonów oraz Szpil. W dziale sprzętowym natomiast czeka na was megatest kart graficznych w cenach od 500 do 3000 zł.
UWAGA! Przy zakupie tego wydania CDA sprawdź, czy na str. 130 znajduje się nienaruszona zdrapka z kodem na pełne wersje!
PEŁNE WERSJE GIER
Ultra Street Fighter IV PL/EN (Steam, do pobrania z internetu)
bijatyka • 2,5D • najlepsza w serii
Wymagania: Win Vista/7/8/10, Intel Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6600
To nie tylko godny spadkobierca legendarnej serii, ale też gra uznawana powszechnie za jedną z najlepszych w swoim gatunku. USFIV zawiera wszystkich oryginalnych „ulicznych wojowników”, jednak w grze znalazło się miejsce dla łącznie 44 grywalnych postaci, w tym znanych ze Street Fighter x Tekken Rolento, Eleny, Poison i Hugo oraz zupełnie nowej Decapre. W naszym zestawie znajdziecie także dodatkowo dziewięć DLC, zawierających m.in. alternatywne kostiumy dla postaci.
Pixel Heroes: Byte & Magic EN (Steam, do pobrania z internetu)
roguelite • fantasy • walki w turach
Wymagania: Win XP/Vista/7/8/10, Pentium 4/Athlon 64, 128 MB RAM
Roguelite w stylu retro zarówno pod względem pixelartowej formy, jak i losowej treści. Tym, co wyróżnia go spośród innych naśladowców klasycznego Rogue’a, jest lekkość prezentacji, przeplatającej klikanie na potworach z mniej i bardziej wysublimowanymi szpilami wymierzonymi w popkulturę.
Skyhill PL/EN (Steam, do pobrania z internetu)
survival • w turach • dla dorosłych
Wymagania: Win Vista/7/8/10, procesor 2 x 2,2 GHz, 4 GB RAM, GeForce 205/Radeon HD 3400
Survival, w którym zadanie zdaje się proste – należy zejść z 100. piętra na dół. Jedyny problem – tytułowy hotel opanowany został przez potwory polujące na nielicznych ocalałych. Każde starcie z nimi jest śmiertelnie groźne, bo nawet jeśli zdołasz je przetrwać, to poniesione straty na pewno zemszczą się w przyszłości.
Czytaj dalej
Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.