Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBrexit stanowi poważne zagrożenie dla brytyjskiej branży gier

El_Pachon środa, 28 listopada 2018, 13:05 News

Przedstawiciele branży wystosowali listy otwarte do brytyjskiej premier.

Ponad dwa tysiące osób powiązanych z brytyjską branżą interaktywnej rozrywki otwarcie odrzuciło zaproponowane przez premier Theresę May warunki wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Grupa Games4EU połączyła siły z czołowymi przedstawicielami branży i wystosowała list otwarty, w którym podkreśla swoje obawy dotyczące wpływu Brexitu na rozrywkę elektroniczną w UK. W opublikowanym dokumencie G4EU ostrzega, że wystąpienie z Unii doprowadzi do trudności w zatrudnianiu nowych pracowników, utraty praw konsumentów oraz kulturowego zubożenia. Do tej pory list został podpisany przez 127 firm i ponad 1300 osób, wśród których znaleźli się m.in. Peter Molyneux (Populous, Syndicate, Black & White, Fable), Ian Livingstone (współzałożyciel Games Workshop, później zaangażowany również w branżę gier), Rhianna Pratchett (scenarzystka Rise of the Tomb Raider) czy Charles Cecil (twórca serii Broken Sword).

Obawy Games4EU podziela również organizacja Tech For UK, która w swoim liście otwartym nawołuje do zmiany celu głosowania, które ma odbyć się 11 grudnia w brytyjskim parlamencie. Zamiast głosować nad opuszczeniem EU członkowie parlamentu mieliby zagłosować nad przeprowadzeniem kolejnego referendum, w którym obywatele Zjednoczonego Królestwa będą mogli opowiedzieć się za pozostaniem w Unii. List został do tej pory podpisany przez ponad tysiąc osób.

Przypomnijmy: w zeszły weekend brytyjska premier ogłosiła, że przywódcy krajów unijnych zaakceptowali ugodę, w której opisane zostały warunki oderwania UK od Unii Europejskiej. Warunki te zostały określone przez organizacje UKIE (United Kingdom Interactive Entertainment) i TIGA (The Independent Game Developers’ Association) jako „nieoptymalne” dla branży elektronicznej rozrywki.

Tego, czy parlament przychyli się do postulatów zawartych w listach otwartych, dowiemy się już niebawem. W tym momencie pewne jest jednak, że premier Theresa May pozostaje nieugięta i nadal optuje za opuszczeniem Unii Europejskiej z dniem 29 marca 2019 roku – i to nawet w świetle sprzeciwu członków jej własnej partii.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 29 listopada 2018, 22:03   Jesus Freak
Money, money, money
Must be funny
In the rich man's world
Money, money, money
Always sunny
In the rich man's world
Aha aha
All the things I could do
If I had a little money
It's a rich man's world
It's a rich man's world
czwartek, 29 listopada 2018, 19:57   johan
Panie Shaddon czy jest bzdurą to, że UE nie posiada własnych sił zbrojnych? Czy jest bzdurą to, że w czasie kłopotów nikt nam, Polakom, nie pomagał? Czy jest bzdurą to, że media potrafią rozsiewać propagandę? Łatwo jest wyzwać kogoś od debila i stwierdzić że same bzdury pisze, nie przytaczając ŻADNYCH przykładów ani kontrargumentów. Istnienie takiego głupca i ignoranta jak ja pokazuje że demokracja nie jest taka fajna :) skoro dała mi prawa wyborcze, z których, o zgrozo, korzystam.
czwartek, 29 listopada 2018, 15:57   mapokl
Mnie zawsze zastanawia ta koncepcja, że jeżeli na bardzo, bardzo długiej podróży w przepełnionym przedziale każdy z pasażerów będzie robił co mu się podoba, nie patrząc na innych, to wszyscy szczęśliwie i spokojnie dojadą do celu. No bo przecież pasażer siedzący obok nie będzie mi mówił, co ja mogę a co nie.
czwartek, 29 listopada 2018, 15:38   Sttark
,,To że Unią żądzą tak naprawdę dwa kraje. Niemcy i właśnie Francja.,,Nie, kolejna bzdura, bez pokrycia i argumentów.
,, Zresztą nie tak dawno był to podobny sposób załatwienia podobnej sprawy w Hiszpani, z pełną aprobatą Uni.,,A jakaż to była sprawa? I odpowiesz na pytanie, który to niby kraj zanotował na wschodzie taki wzrost że przegonił państwa zachodu? XD
czwartek, 29 listopada 2018, 15:36   Sttark
@Zdzisiu
Poprawność polityczna dzisiaj = cenzura. Ech..nie, nie tak działa poprawność polityczna, nie jest ona żadną cenzurą. ,,Nie przypominam sobie żeby jakakolwiek umowa w dniu referendum zakładała możliwość wpierdzielania się w wewnętrzne sprawy naszego kraju. ,,No to twój problem, że sobie tego nie przypominasz bo umowy, jak najbardziej to zakładały, że Unia będzie miał wpływ na to co się dzieje wewnątrz naszego państwa.
czwartek, 29 listopada 2018, 15:30   kugron
@noirmistig
Zasadniczo, jeśli wyjście z UE jest niby wolą ludu, to znaczy, że za drugim razem też wynik będzia "za". Więc czemu nie?
czwartek, 29 listopada 2018, 11:53   jackBronson
Nie, nie uwazam, ale uwazam, ze czasem trzeba byc w internetach z przymruzeniem oka ;)
czwartek, 29 listopada 2018, 11:53   cali
Zanim nastąpiło podpisanie traktatu. Następowały zobowiązania dotyczące wymagań wstępnych czy referendum zostało zainicjowane przez rząd. Społeczeństwo nie zawsze musi być świadome prawa ale perspektywy były większe niż jej ograniczenia. Polska była już krajem członkowskim NATO wiec bliższe stosunki były już z tej inicjatywy z Europą. Ukraina dążyła do dołączenia z UE. W wyniku działań wojennych zostało to odłożone w czasie ze względu na niestabilną sytuację.
czwartek, 29 listopada 2018, 11:50   Tesu
Oj tak, tak, tylko to dzis z Twoich podatkow pojdzie kilkanascie tysiecy zlotych za niewlasciwe korzystanie z licencji w pewnej panstwowej spolce. Przy czym warunki umowy jasno, jak krowie na rowie, w dodatku w jezyku polskim, okreslaly jak mozna ja wykorzystywac, zeby nie dostawac dodatkowych faktur. A to nie pierwszy raz, kiedy ta sama spolka musi placic za swoj blad i sporo kasy glupio stracila. Jesli to nie jest trwonienie, a rozkradanie przez Unie, to pewnie uwazasz tez, ze biale jest czarne. EOT
czwartek, 29 listopada 2018, 11:41   jackBronson
@Tesu
Unia rozkrada, a nie Polska trwoni... olaboga, dalej nic nie kminisz.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930