Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Harry Potter: Wizards Unite zaczarowało listy najpopularniejszych aplikacji

Witold poniedziałek, 24 czerwca 2019, 13:54 News

Na Pokemony to jednak wciąż za mało.

Dobra, nie oszukujmy się: nikt nie jest zaskoczony. Wizards Unite na długo przed premierą było murowanym hitem, a pytaniem pozostawało tylko to, czy Nianticowi uda się przebić swój poprzedni hit (chociaż mało kto w to wierzył). W końcu podstawy ku temu były solidne: twórcy powinni się w teorii ustrzec błędom poprzedniczki dzięki doświadczeniu nabytemu po jej pojawieniu się na rynku, marka jest porównywalnie mocna, a przy tym trafia potencjalnie do tych samych osób, które 3 lata temu rzuciły się na Pokemon GO (w końcu i jedno, i drugie rozpalało wyobraźnię dzieciaków urodzonych plus minus w latach 90). Jak na razie trudno jest jeszcze spekulować na ten temat, ale możemy spokojnie stwierdzić, że przynajmniej pierwsza część planu udała się bez najmniejszego problemu.

Nowa gra w świecie Harry'ego Pottera (notabene dostępna już w Polsce) już w 15 godzin po swojej premierze trafiła bowiem na pierwsze miejsce listy najpopularniejszych aplikacji w amerykańskim App Storze Apple. Wstępne szacunki oparte na danych Sensor Tower zdradzają, że tytuł został zainstalowany już na 400 tysiącach urządzeń, a gracze zdążyli wydać już ok. 300 tysięcy dolarów brutto łącznie dla App Store'a oraz Google Play (co daje mu 104. miejsce na liście najlepiej zarabiających aplikacji).

Dla porównania: Pokemon GO w ciągu pierwszej doby zainstalowano na 7,5 milionach urządzeń, czyli blisko 19 razy większej liczbie niż Wizzards Unite. Zdążyło również w tym czasie przynieść twórcom 2 miliony dolarów – te liczby świetnie pokazują, że firmie trudno będzie powtórzyć swój poprzedni sukces.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 czerwca 2019, 20:39   Cheetosi
Ściągnąłem, zobaczyłem, wykasowałem. Ale w statystykach appstore się pewnie wliczyłem.
wtorek, 25 czerwca 2019, 11:52   Wiedzmin673
A jak to ściągnąć ??
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 20:01   spikain
@Yakito: Niantic jest z San Francisco. No ale pewnie mają tam jakichś Azjatów.
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 17:27   Scorpix
@Yakito
To nie tylko Azjaci, ale cały świat. Patrz na MK11.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Kwiecień to miesiąc urodzinowy CD-Action, postanowiliśmy sięgnąć więc do początków magazynu i ze szczególną uwagą przyjrzeć się zamieszczanym w nim reklamom. Na pierwszy ogień idą roczniki 1996 i 1997 – przygotowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które przypominają dawne, prostsze czasy. 

Komentarzy:
18

Myśl na dziś: Jeśli twoje życie staje się trudniejsze, może to być znak, że właśnie awansowałeś na kolejny poziom.

Komentarzy:
2

Mamy kilka ciekawych propozycji, czekamy też na wasze!

Komentarzy:
22

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z