Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Prezes Warner Bros. nie wierzy, że usługi abonamentowe wyeliminują tradycyjną sprzedaż

Cursian poniedziałek, 24 czerwca 2019, 21:56 News

Bardziej prawdopodobne wydaje mu się to, że oba modele znajdą własne nisze.

Wziąwszy pod uwagę coraz szybciej rozpędzającą się modę na usługi abonamentowe i streaming (wystarczy choćby wymienić pecetowe Xbox Game Pass, Uplay+ czy plany Square Enix) część osób zaczęła sobie zadawać pytanie, czy tradycyjny model sprzedaży nie popadnie z czasem w zapomnienie. David Haddad, prezes Warner Bros. uważa, że nic takiego nam nie grozi. W rozmowie z serwisem VentureBeat zauważył, że nasza branża jest dość specyficzna i wiele zależy od upodobań poszczególnych graczy, a ponadto rozwój streamingu nie musi wcale iść w parze z różnego typu abonamentami:

Często zauważa się, że streaming automatycznie ciągnie za sobą abonament, bo tak stało się w przypadku innych mediów i form rozrywki. Uważam, że to dwa oddzielne tematy.  Nie wierzę, by automatycznie szły ze sobą w parze. Sądzę, że udowodniliśmy, że tradycyjny biznes, jak go nazywamy, gdzie płaci się pełną cenę za produkt, który oferuje graczom 30, 40, 100 godzin rozrywki – za to ludzie zapłacą pełną cenę. To dla nas świetna wiadomość. Mamy długą historię tradycyjnego biznesu.

Istnieją gracze, którzy są w stanie ukończyć więcej niż dwa czy trzy tytuły rocznie, co stanowi obecnie średnią. Mogą więc istnieć ludzie, którzy polubią możliwość opłacania abonamentu, dzięki któremu mogą przetestować i zaliczyć większą liczbę produkcji. Jednakże dziś gracze większość swego czasu spędzają przy garstce uważnie wybranych dzieł, za które są w stanie zapłacić pełną cenę. Uważam, że będzie to (rynek – dop. red) mieszanina obu modeli.

Ostrożne podejście nie oznacza, że prezes Warner Bros. jest przeciwny nowym trendom, a zwłaszcza streamingowi. Uważa, że stanowi on bardzo ciekawy kierunek, jednak jego rozwój wymaga jeszcze nieco czasu. Zakłada też, że mimo wszystko na rynku znajdzie się też miejsce dla tradycyjnych konsol:

Jak mówiłem uważam że to (streaming – dop. red.) to jedna z innowacji i korzyści, które będą napędzać rynek. Wierzę, że będzie się to rozwijać. (…) Myślę, że dojście w to miejsce trochę potrwa. Wierzę w kolejną generację domowych konsol, ale wierzę też, że rozwijać będą się obie kategorie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 25 czerwca 2019, 20:38   Kuba3003
mam tak samo. Ogólnie to kwestia czasu i pieniędzy. Jak ktoś ma masę czasu na gry lub na tyle pieniędzy, że może sobie płacić i zapomnieć, to śmiało można brać. Ja np z czasem stoję gorzej, i raczej wolę grać w konkretne tytuły, niż "brać co dają". Choćby taki AC Origin - podstawka zaliczona, a dlc leży na dysku chyba pół roku i czeka na wakacje :D
wtorek, 25 czerwca 2019, 1:44   F3iN
Mnie szczerze mówiąc abonamenty demotywują... człowiek ma poczucie że MUSI wykorzystać jak najwięcej. Z Photoshopem np. zostałem przy CS6, nawet jak CC jest już dużo dalej >_>

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
1

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z