Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Mortal Kombat: Scenarzysta filmu obiecuje mnóstwo znajomych twarzy

Kaladin czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:07 News

Jednocześnie, każda postać ma mieć głębię i wpływ na fabułę.

Wygląda na to, że scenarzyści nadchodzącego filmu Mortal Kombat cenią sobie kontakt z fanami i chętnie informują o postępach prac nad obrazem. Ostatnio np. przyznali, że produkcja dostanie kategorię R i pojawią się w niej ikoniczne Fatality.

Dzisiaj dostaliśmy porcję kolejnych informacji. W rozmowie z portalem Comicbook, scenarzysta Greg Russo zasugerował, że w filmie będziemy mogli zobaczyć wielu znajomych bohaterów. Nie myślcie jednak, że będzie to działo się na zasadzie: "Hej, wrzućmy tutaj Sonyę i Mileenę, niech się pozabijają, a my będziemy mieć świetnego easter egga dla fanów!".

Russo chce dać szansę na zabłyśnięcie pobocznym charakterom, dając im wpływ na fabułę. Jeśli jednak na ekranie nie zobaczycie swoich ulubieńców, to najprawdopodobniej dlatego, że są przygotowywani na kolejne filmy. Zresztą, tak tłumaczy to scenarzysta:

Postacie są najbardziej kłopotliwe, zwłaszcza, że jest ich aż tyle. Jeśli się nie mylę, to w Mortal Kombat jest ponad 70 bohaterów? A my nie mamy takich możliwości, jak w Marvel Cinematic Universe, żeby dać np. Liu Kangowi czy Sonyi solowy film. Dlatego musimy zastosować schemat z The Avengers, czyli wielu postaci w jednym filmie.

Kiedy stosujesz taką taktykę, naturalne jest, że musisz ciągle przełączać się, żonglować postaciami. Ale masz na to ograniczone miejsce. Dlatego wraz z moją drużyną staramy się trzymać naszego celu: skupić się na dostarczeniu niesamowitego scenariusza.

Jednym z najgorszych aspektów pracy na scenariuszem jest decydowanie: która z postaci ma sens i uzasadnienie w fabule? Kto jest kluczowy, a kogo można zostawić na później?

Lekcja, którą wynieśliśmy z Mortal Kombat: Unicestwienie mówi, że jeżeli starasz się wrzucić do jednej produkcji zbyt dużą liczbę bohaterów, kończy się tak, że widz jest zagubiony i ma poczucie, że postacie zostały dodane na siłę. A tego bardzo chciałbym uniknąć.

Chcemy się upewnić, że każda postać widoczna na ekranie dostanie swoją rolę w fabule i będzie pełnoprawnym bohaterem. Myślę, że większość wojowników, których znacie i lubicie, zobaczycie na ekranie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 1 sierpnia 2019, 16:28   deanambrose
Czekam jak cholera. Warto też dodać, że już dziś zobaczymy Nightwolfa w akcji w MK11.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z