Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Total War Saga: Wygląda na to, że kolejna część zabierze nas w czasy wojny trojańskiej

Cursian piątek, 9 sierpnia 2019, 16:32 News

Twórcy złożyli wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego.

Choć Creative Assembly wciąż zajmuje się dopieszczeniem Three Kingdoms (ledwie wczoraj do sprzedaży trafiło rozszerzenie Eight Princes), wiadomo, że w trzewiach firmy trwają prace nad nowym Total Warem. Autorzy nie powiedzieli jeszcze na jego temat choćby słowa, ale wygląda na to, że tym razem wybierzemy się w czasy wojny trojańskiej. Pod koniec lipca Creative Assembly złożyło bowiem wniosek o zastrzeżenie tytułu Total War: Troy.

Trop wydaje się o tyle prawdopodobny, że w 2017 roku deklarowano, że gry z serii Saga mają skupiać się na relatywnie krótkich, ale intensywnych konfliktach, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Thrones of Britannia. Zastanawia natomiast fakt, w tym wypadku mowa o wydarzeniu, które znamy głównie z twórczości Homera, a historycy do dziś nie są zgodni, jak było naprawdę. Czyżby kierując się sukcesem wspomnianego Three Kingdoms Brytyjczycy postanowili przymknąć oko na fakty i szykowali dla nas kolejną odsłonę, w której obok zwykłych wojsk do boju staną też znacznie potężniejsi wodzowie (choćby Achilles)? Cóż, pozostaje nam czekać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:02   Darkstar181
Jedyna rzecz której "trochę" mi brakuje to balans pomiędzy budynkami z hygieną/kulturą/jedzeniem z Rome II. Tu czasami trzeba bylo nieco więcej pomyśleć nad strategiczną rozbudową osad danych regionów (inne do produkcji militarnej, inne do żarła) ale to nie była znowu jakaś wielka filozofia. W Warhammerze 2 mamy za to łańcuchy dostaw (logistykę) które powodują czasami duże opłaty za utrzymanie armii.
Mnie ta seria jednak nadal bawi. A jak potrzebuje większej złożoności - wracam do Hearts of Iron IV.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:59   Darkstar181
@Edzieg A która z części TW niby oferowała wyzwanie ? :D Ta seria jest tak naprawdę banalna. Mam wrażenie że trafiliście nie na tą serię co trzeba, Iron of Hearts IV czeka.
Total Wary zawsze były względnie proste. W Medievalu wygrywało się bitwy szarżą kawalerii po flankach, w Rome, Napoleonie spamowało się artylerią i piechotą liniową. Shogun- znowu artyleria i ostrzał okrętowy, ostrzał piechoty salwami
Ta seria tak naprawdę wyzwanie stanowi na mapie świata na wyższym stopniu trudności, a i to nie zawsze.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 8:29   Edzieq
@SaraTemer Ja jestem fanem Warhammera i pomimo pozytywnego zaskoczenia TW: WH na początku gry im dalej zaszedłem tym gra stawała się coraz bardziej powtarzalna i nudna. Okrojona też jest dość mocno względem poprzednich TW. Walka ,no cóż tak jak mówisz jest prosta i uboga. Chciałbym żeby CA wróciło na dawne tory i przemodelowało totalnie następną trzecią część która lada moment może być zapowiedziana.
sobota, 10 sierpnia 2019, 22:05   SaraTemer
@Xellar Szczerze mówiąc miałam ochotę tak zrobić i nie gadać z nim dalej, no, ale postanowiłam zignorować ten fragment i mimo to spróbować podjąć dyskusję. Jak niestety widać, na daremno :/
sobota, 10 sierpnia 2019, 19:51   Xellar
@SaraTemer,
Jestem i tak pełen podziwu, że wytrzymałaś w tej "rozmowie" tak długo. Ja dałbym sobie spokój już po słowach: "Łe, myślałem że coś konstruktywnego napiszesz, a to stare jak świat narzekania baby którą zresztą jesteś :D" Wiesz, jesteś babą, więc co Ty tam możesz wiedzieć ;) Normalnie, Pan i Władca świata po drugiej stronie. Mentalność - głębokie Dark Ages.
sobota, 10 sierpnia 2019, 17:23   SaraTemer
Poza tym, dalej uparcie ignorujesz moje słowa w kwestii także zepsutych, szybkich i nudnych bitew :P Skoro ta gra jest pod walkę, to dlaczego aspekt walki został tak bardzo na odczep się zrobiony? Dlaczego nie zrobili tak dobrych bitew jak w Rome II po patchach albo jak w Shogunie? Albo nie spróbowali zmodernizować tego biednego warscape'a na tyle by wprowadzić fizyczność bitew na poziom Medievala II?
Nie bardzo widzę jak mam z tobą rozmawiać jak nie jesteś zainteresowany rozmową ze mną :P
sobota, 10 sierpnia 2019, 17:19   SaraTemer
Zadziwiające w takim razie, że TK jest wyraźne przemalowanym Warhammerem z naprawioną w pewnym stopniu częścią ekonomiczną. I chyba inne newsy od CA czytaliśmy, bo w tym co ja czytałam CA na prawo i lewo się chwaliło jak niesamowicie wciągającym doznaniem ma być zarządzanie państwem. Tylko wyraźnie kierowali te słowa do osób nieznających serii, bo jako niesamowity aspekt promowali choćby urzędy dla postaci w Imperium :P Jak miała to byś bezmyślna, pusta nawalanka to mogli tego nie nazywać Total War ;)
sobota, 10 sierpnia 2019, 17:12   Darkstar181
Jest osobną "serią" z cyklu Warhammer ;) Nad tytułami historycznymi, fantasy, pracują oddzielne zespoły. To nie są ci sami ludzie. Przy produkcji Warhammera wyraźnie zaznaczono, że gra ma się skupiać na walce, za to w minimalnym stopniu na ekonomii czy dyplomacji. Dlatego w Trzech Królestwach masz silnie rozwinięty aspekt dyplomacji, w Rome kwestie kultury, religii i jedzonka (ekonomiczne) a w Warhammerze na rozwój bohaterów, magii i rozwoju militarnego.
To nie są "te same" gry. Ich obrane kierunki są inne
sobota, 10 sierpnia 2019, 16:35   SaraTemer
Na szczęście jakąś fanką świata Warhammera nie jestem, bo byłoby mi przykro z otrzymania od twórców takiego produktu, jedynie szkoda, że teraz inne TW będą cierpieć na dziedzictwo Warhammera (równie zepsute bitwy w TK). Całe szczęście za to, że jest mod Beginning of the End Times do Medievala II i jak mam ochotę na Warhammera to mogę w niego pograć
sobota, 10 sierpnia 2019, 16:29   SaraTemer
Warhammer nie jest osobną serią, jest to kolejna część cyklu Total War, poza tym, jak świat Warhammera to tylko walka, walka i walka, to nwm, pograj w jakąś bijatykę, czy coś, a nie w strategię typu TW. Nawiasem mówiąc, jak już powiedziałam, walka w Warhammerze także jest zepsuta, o ojej, no tak, mamy latające jednostki i magiczne światełka, i to jest jedynie istotne, a nie jak wszystko to działa (na modach do MII i R też mamy latające jednostki i magię, tak BTW.)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
2

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z