Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Knights of Honor II: Sovereign – THQ Nordic z butami wchodzi w świat grand strategies [WIDEO]

Witold wtorek, 20 sierpnia 2019, 15:59 News

Zapraszamy, zapraszamy, przy tym gatunku nigdy jest zbyt tłoczno – zwłaszcza, jeżeli przybyli mogą stanowić konkurencję dla Paradoksu.

Pierwsza część z 2004 Knights of Honor nie była właściwie wielką strategią (w sensie gatunkowym), a jedynie wielką strategią (w sensie objętościowym). Zresztą termin ten wtedy jeszcze nie istniał, a gry w stylu Europy Universalis były wtedy jeszcze bardziej niszowe, niż są teraz. Nie zmienia to faktu, że wielu graczy miło wspomina dzieło Black Sea Studios. Dlatego ucieszy ich, że niedawno powstałe Black Sea Games (hmm) tworzy kontynuację tytułu sprzed lat – tym razem w pełni „grand”.

O grze wiemy na razie tyle, że będzie osadzona w średniowieczu (jak Crusader Kings) i spróbuje połączyć ogień z wodą; tj. złożoność i głębię stanowiące podstawę gatunku z przystępnością i otwartością na nowych odbiorców. Doprawdy, szalony pomysł (ale żeby nie było – Paradox zrobił tak przy Stellaris i zadziałało).

Daty premiery Knights of Honor II: Sovereign ani platform, na których zostanie wydane, (można się śmiać, ale Stellaris trafiło w końcu na konsole, prawda?) jeszcze nie znamy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 21 sierpnia 2019, 10:07   M1SZ3L
CK2 wbrew pozorom jakis super trudny do ogarniecia nie jest, jako ze wszystko jest hmm, powiedzmy logiczne. Moj kolega ktory nie mial nigdy stycznosci z grand strategy ogarna w jakies 1,5-2h, i juz mamy razem jakies 60h w coop ie :P
wtorek, 20 sierpnia 2019, 23:53   aoetje
Oby tego nie skopali bo mam miłe wspomnienia z Knights of Honor - nigdy się nie spodziewałem że będzie druga część i to od THQ XD
wtorek, 20 sierpnia 2019, 17:23   Jacob9
Nie tylko w Stellaris ale też przy HoI4, który jest bardziej uproszczony od poprzedniej części. Jest jeszcze Imperator: Rome ale tam podobno już to nie działa :p.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z