Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKompozytor muzyki do serii The Elder Scrolls oskarżony o gwałt

Kaladin wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:35 News

Rzekomo wykorzystał swoją pozycję do wywarcia presji na młodej kobiecie.

Jeremy Soule kojarzy się każdemu pasjonatowi gamingu jako twórca muzyki do serii The Elder Scrolls czy Guild Wars. W styczniu okazało się, że jego nut nie usłyszymy w szóstej części fantastycznego cyklu. Wygląda na to, że grudniowa premiera jego kolejnego albumu znów może się przesunąć, a kompozytor będzie musiał odpowiedzieć na poważne zarzuty.

Mężczyznę o gwałt oskarżyła Nathalie Lawhead, developerka gier niezależnych, nagrodzona za swoje tytuły: Tetrageddon oraz Everything is Going to be OK. Kobieta opublikowała na swoim blogu obszerną notę, opisującą całą sytuację, załączając również korespondencję mailową z ówczesnym pracodawcą. W 2008 roku Lawhead była początkującą twórczynią gier i desperacko poszukiwała zatrudnienia. Udało jej się zaczepić w jednym ze studiów w Vancouver, gdzie po raz pierwszy spotkała Soule'a.

Kobieta twierdzi, że kompozytor wykorzystał jej niepewną sytuację życiową, aby skłonić ją do współżycia. Soule miał powoływać się na znajomości z prezesem studia i grozić jej zwolnieniem, jeśli nie przystanie na jego żądania. Lawhead twierdzi, że muzyk najpierw wydawał jej się ciepłym i przyjacielskim człowiekiem, ale gdy poznali się bliżej, ukazała się jego mroczna natura. Dodatkowo, Soule miał twierdzić, że do prawidłowej pracy potrzebuje regularnych "dawek" współżycia seksualnego.

Pomimo dość dużego sukcesu tytułu nad jakim pracowała, kobieta została odsunięta od wszelkich zasług przez prezesa studia, a jej dane nie widnieją nawet w napisach końcowych gry.

Jeremy Soule nie odniósł się jeszcze do zarzucanych mu oskarżeń. Jeżeli jesteście ciekawi, pod TYM linkiem można przeczytać oświadczenie Nathalie Lawhead.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z