Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Na marginesie] Wege jedzenie jest smaczne, wcinać pudełko już zacznę

Witold wtorek, 17 września 2019, 18:05 News

Patrzcie państwo, co za rzeczy: wegańskie pudełka Football Managera 2020, Sony z prawami do Sunset Overdrive, kara finansowa za granie w WoWa, Larian włamuje się do Valve, a E3 puchnie.

Insomniac Games, twórcy m.in. ostatniego Spider-Mana, od początków swojego istnienia są blisko związani z Sony, stąd nikogo nie zdziwiła niedawna informacja o zakupie studia przez japońską firmę. Developerzy raczej wstydliwie wspominają swój jednorazowy skok w bok, gdy stworzyli grę na wyłączność dla największego konkurenta swoich nowych właścicieli – Microsoftu. Sunset Overdrive było tytułem całkiem udanym, chociaż zbyt wielu serc nie zawojowało. Może więc nie zelektryzuje was wypowiedzieć Shuhei Yoshidy (prezesa SIE Worldwide Studios), w której potwierdził, że Sony posiada prawa do wszystkich wcześniejszych produkcji Insomniac. Niby nic, a cieszy.


Pudełkowe wydanie Football Manager 2020 będzie w pełni powtórnie przetwarzalne – recyklingowi będzie mogła zostać poddany każdy element opakowania (w tym także instrukcja – jej). Zapowiedział to sam prezes studia, Miles Jacobson. Dodał przy tym, że opakowanie jest w pełni wegańskie. Jeżeli to zapowiedź powrotu kartonowych pudełek à la lata '90, jestem w pełni za (ale w innym wypadku w sumie też).


Jeżeli jakkolwiek interesujecie się e-sportową scenę LoLa, to z pewnością kojarzycie Martina „Wundera” Hansena z G2. Świetny top laner niestety ostatnio naraził swoją drużyną na straty finansowe – nieduże, bo tylko 1000 euro, ale zawsze. Wszystko to za sprawą kary nałożonej przez Riot. Jej powodem było to, że Wunder podczas rozgrywek europejskiej ligi Ligi (wybaczcie, bardzo chciałem to napisać)... grał w WoWa Classica. Na komputerze zapewnionym przez Riot i podczas transmisji przez niego prowadzonej. Cóż, ja tam go doskonale rozumiem. A samo G2 już z tego żartuje:

Drogie Riot Games,
Chcielibyśmy oficjalnie podziękować za wymierzenie nam kary po tym, jak pokazaliśmy Wundera grającego w WoWa Classic.
W końcu mamy uzasadniony powód, by usunąć tę grę z jego komputera.

Z poważaniem
G2 Esports


Czy po porannym przebudzeniu spodziewaliście się, że zobaczycie dzisiaj Larian Studio włamujące się do siedziby Valve? Jeżeli tak (w co wątpię), mam dla was dokładnie to, czego oczekiwaliście*:

*Czyli nieco zażenowania, suchych żartów i ludzi, z którymi z chęcią wypilibyśmy ciepłą herbatę w barze.


E3 w końcu otwiera się na ludzi! Tzn. szarych graczy, którzy do tej pory mieli dużo mniejsze szanse dostać się na targi w Los Angeles niż np. na Gamescom. Tegoroczne E3 gościły 66 tysięcy osób, a w 2020 ma być ich o... 10 tysięcy więcej. Dla porównania: w sierpniu impreza w Kolonii zgromadziła 373 tysiące osób.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 7 października 2019, 20:15   skurczybyczek666
@Witold:
"nie zelektryzuje was wypowiedzieć" - powinno być "wypowiedź".
wtorek, 17 września 2019, 21:56   Samigraj
Cieszę się że Sunset Overdrive przeżyło, pomimo że nie mam PlayStation to zawsze byłby jakiś powód do wybrania właśnie Sony w następnej generacji konsol

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z