20.09.2019, 11:36Lektura na 3 minuty
Sponsorowany

Chcesz zostać programistą? Powiemy Ci, jak to zrobić

Myślisz, że każdy może zostać programistą? Że w branży IT wciąż jest miejsce dla początkujących? I że możesz nauczyć się kodowania na bootcampie programistycznym? Nie mylisz się. Mamy na to solidne dowody.


Art. sponsorowany

Dziewięćdziesiąt tysięcy przedstawicieli branży IT z całego świata wzięło udział w badaniu Stack Overflow, odpowiadając m.in. na pytanie, w jaki sposób zdobyli wiedzę związaną z kodowaniem. W poprzedniej edycji, która miała miejsce 4 lata temu, zdecydowanie większość z przebadanych było absolwentami tradycyjnych szkół. W najnowszej edycji aż 15,4% z nich przyznało, że wiedzę związaną z kodowaniem zdobyło korzystając z alternatywnych metod kształcenia, m.in. biorąc udział w bootcampach programistycznych. O co chodzi z tymi bootcampami? Z czego wynika rosnące zainteresowanie tą formą nauki? Zobacz to na przykładzie historii szkoły programowania online Kodilla.com. 

Nowe technologie, nowoczesna edukacja
Kodilla.com to jedna z największych i najstarszych szkół programowania w Polsce. Jako jedyna od początku prowadzi szkolenia w trybie online. Dotąd jej wirtualne mury opuściło ok. 2000 absolwentów, z których wielu znalazło pracę w branży IT. Mimo że bootcampy nie zapewniają wciąż jeszcze cenionych dyplomów, którymi mogą się pochwalić absolwenci uczelni wyższych, na wielu polach zaczynają wygrywać ze studiami technicznymi. Ich główna siła polega na tym, że programy nauczania takich kursów opierają się przede wszystkim na zadaniach praktycznych, dostosowanych do aktualnych trendów związanych z zapotrzebowaniem na rynku pracy. 

Czym jest bootcamp online?
To intensywny kurs programistyczny, który na Kodilla.com, w zależności od wersji (Front-end: React, Web Developer, Java Developer), trwa od ok. 4 do ok. 9 miesięcy. Kursant loguje się do specjalnej platformy, do której dostęp jest możliwy bez konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych programów czy aplikacji. Następnie realizuje kolejne zadania, przy czym przez cały czas towarzyszy mu dedykowany mentor, czyli doświadczony programista, który sprawuje opiekę merytoryczną nad szkoleniem, przeprowadza tzw. code review, czyli analizuje kod kursanta i daje mu informację zwrotną o tym, co można poprawić Kodilla.com to także społeczność innych kursantów, którzy komunikują się ze sobą na specjalnie przygotowanym czacie, gdzie mogą się wymieniać doświadczeniami, chwalić własnymi projektami, udzielać rad czy wspólnie szukać rozwiązań. 

Wszyscy kursanci otrzymują również wsparcie zespołu HR, którego eksperci przygotowują kursantów do poszukiwania zatrudnienia. A ci, którzy skorzystają z Programu Gwarancja Pracy otrzymują zapewnienie, że jeśli mimo spełnienia wskazanych warunków nie znajdą pracy w ciągu 6 miesięcy od ukończenia bootcampa, zostaną im zwrócone wszystkie koszty szkolenia.

W CD-Action 10/2019 (który jeszcze jest w sprzedaży) zamieszczony został kod zniżkowy znacząco zmniejszający koszt uczestnictwa w takich bootcampach. 

Kilka opinii kursantów:


Na bootcampie Kodilli dużo dała mi możliwość realizacji programu całkowicie online i bezpośredni kontakt z mentorem podczas nauki.Za każdym razem, gdy „utknęłam” na którymś z etapów, mogłam dokładnie omówić problem i jego rozwiązanie przy merytorycznym wsparciu mentora. Polecam bootcamp Kodilli przede wszystkim osobom, które potrzebują „przyspieszyć” tempo nauki podczas początkowego etapu drogi w kodowaniu. Katarzyna Dzięki bootcampowi byłem w stanie wygospodarować sobie w odpowiedni sposób czas na naukę. To była dodatkowa motywacja, trochę presja, że po prostu trzeba cisnąć z tym tematem. Aleksander Bootcamp był na wysokim poziomie, kursy dodatkowe które zrobiłem przed bootcampem bardzo dobrze mnie rozgrzały do podjęcia się wyzwań z modułów, które też były bardzo dobrze opisane i opracowane, z których można było naprawdę dużo wynieść i się nauczyć. Zadania były i łatwe i trudne żeby zobaczyć działanie danej rzeczy w czymś bardziej zaawansowanym, i były też zadania w których można się było super sprawdzić. Rozmowy z mentorem były jedną z lepszych części bootcampa. Zawsze mogłem na niego liczyć nawet poza rozmowami pisząc problem na czacie lub skypie i zawsze był chętny do pomocy, więc to był na prawdę duży plus. Na czacie też zawsze mogłem liczyć na pomoc na pokojach publicznych od innych mentorów, jak i innych kursantów, społeczność bardzo miła i panująca na czacie aż zachęca żeby dać się wciągnąć w dyskusję jak i w rozwiązywaniu problemów. Doradcy HR są na bardzo wysokim poziomie, zawsze można liczyć na pomoc od nich i dowiedzieć się bardzo róźnych potrzebnych informacji żeby zwiększyć nawet dwukrotnie szanse na znalezienie pracy :) Osobiście polecam i zachęcam do wzięcia udziału :) Robert



Redaktor
Art. sponsorowany
Wpisów157

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze