Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox One: Konsolę obsłużymy za pomocą Asystenta Google

Witold piątek, 27 września 2019, 11:51 News

Cortana? A kto to taki?

Mimo że sterowanie urządzeniami domowymi (i nie tylko) przy pomocy głosu nie jest może tak powszechne, jak przewidywały to filmy SF z lat '80*, ale nieustannie zdobywa coraz to większą popularność. Już od dawna polecenia mówiąc, wydajemy komórkom, tabletom czy konsolom, a każda większa firma ma swojego własnego asystenta głosowego (na czele z chyba najbardziej znaną Siri od Apple).

Microsoft przez długi czas forsował Cortanę – wirtualną asystentkę, która swoje imię dostała po ulubionej przez graczy sztucznej inteligencji z Halo (co notabene było bardzo sympatycznym gestem ze strony firmy). Usługa ta w przyszłym roku zadebiutuje zresztą w końcu również w Polsce – chociaż dogadamy się z Cortaną tylko w języku angielskim. Jednocześnie jednak gigant z Redmond flirtuje z innymi graczami na rynku, spychając swoją własną asystentkę na dalszy plan. Najlepszym tego przykładem jest fakt, iż ruszyły testy beta (do których zapisać się możemy TUTAJ) obsługi Xboksa One za pomocą zainstalowanego na naszym smartfonie Asystenta Google. Używając tej aplikacji, możemy kazać konsoli odpalić konkretne tytuły, włączyć się lub wyłączyć, a także robić zdjęcia czy sterować ustawieniami głośności. Niestety, także tutaj porozumiewać się ze sprzętem możemy tylko po angielsku, chociaż firmy pracują nad „rozszerzeniem wsparcia językowego”. Listę dostępnych komend (nie taką znowu długą) możecie znaleźć na Reddicie Xboxinsiders.

*Ogólnie były raczej optymistyczne co do niektórych technologii jak np. latających samochodów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 28 września 2019, 18:31   tommy50
Nie rozumiem po co mi te asystenty w urzadzeniach?
No dobra, dla niepełnosprawnych, im może to faktycznie ulatwic życia jak np rąk nie mają lub nie moga pisac na klawiaturze.
Ale zdrowemu? Na co to? Zanim ta konsola zrozumie czego chce to padem juz 10x szybciej to zrobię.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z