Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox Game Pass: Posiadacze abonamentu... kupują więcej gier

Witold piątek, 18 października 2019, 15:01 News

Do tego użytkownicy sprawdzają o 30% więcej gatunków, niż robili to wcześniej.

Opłacanie miesięcznej subskrypcji w zamian za dostęp do dziesiątek jeżeli nie setek tytułów staje się powoli standardem w naszej branży. Chociaż wciąż dużo jest osób, które wolą po prostu posiadać grę na własność, nie wszyscy mają takie opory. Z tego powodu rynek growych abonamentów nieustannie rośnie, a w tej chwili już większość największych firm posiada w swojej ofercie takową usługę.

Z drugiej strony niektórzy zastanawiają się, jak wielkim wydawcom może się opłacać coś takiego – w końcu gdy mamy dostęp do tak wielu produkcji (i to często naprawdę świeżych), przestajemy kupować inne gry, a miesięczny abonament jest dużo tańszy od premierowych hitów. Okazuje się jednak, że opłacający subskrypcję wcale nie przestają przeznaczać pieniędzy na kolejne tytuły, a wręcz... wydają ich więcej.

Podczas wczorajszego GamesIndustry.biz Investment Summit szef brytyjskiego ID@Xbox, Agostino Simonetta, podzielił się ze słuchaczami garścią danych dotyczących wpływu Xbox Game Pass na rynek. Przede wszystkim posiadacze abonamentów po prostu grają w większą liczbę produkcji (co chyba nikogo nie dziwi). I to o aż 40%. Przyznał też, że w ankiecie 91% użytkowników przyznało, że sprawdzili tytuł, po który nie sięgnęliby, gdyby nie Xbox Game Pass. Do tego próbują swoich siły w gatunkach do tej pory sobie nieznanych – tutaj wzrost wynosi 30%.

Jeśli spojrzycie na abonamenty wideo, wybieracie je ze względu na jakiś blockbuster, a potem spędzacie godziny na oglądaniu filmów dokumentalnych lub stand-upów. Postrzegamy Game Pass jako okazję do poszerzenia horyzontu fanów, więc oni robią to i odkrywają „Przez dziesięć lat nigdy nie grałem w żaden horror, ale zgadnij co? Wypróbowałem jeden i teraz polubiłem ten gatunek ”.

Simonetta poinformował również, że Xbox Game Pass nie tylko nie zmniejsza sprzedaży gier, ale wręcz zachęca użytkowników do kupowania większej ich liczby – i to nie tylko na Xboksa:

Cóż, mają do dyspozycji wiele darmowych gier, ale w rzeczywistości są znacznie bardziej zaangażowani poza subskrypcją. Korzystają z różnych sklepów i kupują więcej gier, niż robili to do tej pory.

Interesujące, prawda? I nie do końca zgodne z intuicją. Z drugiej strony, jeżeli np. tylko jedna produkcja danego studia jest dostępna w ofercie, a styl developera przypadł nam do gustu, skusimy się na zakup. Znajdą się też na pewno tacy, którzy Game Passa używają do testowania różnych tytułów, a gdy uznają, że któryś jest tego wart, wykładają na niego dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 20 października 2019, 0:08   goliat
Taka sytuacja mnie nie dziwi, wersje demo to rzadkość, zaś za niewielkie pieniądze można przetestować naprawdę porządne tytuły.
piątek, 18 października 2019, 22:54   Skelldon
Taka sytuacja mnie cieszy. Game Passa traktuję dwojako. Jeśli są gry, których nie zamierzam kupować, to przejdę i z głowy, a jeśli planuję kupić, to wypróbuję, przechodzę kawałek i kupię na własność (najczęściej tyczy się to wydań pudełkowych). Mimo, że nigdy nie byłem za usługami abonamentowymi w grach, to tutaj poszedłem na swój własny kompromis i wychodzi to całkiem nieźle. No i wybór gier w ich ofercie jest naprawdę bogaty.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z