Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGrajcie w gry z Xboksa One (w tym Game Passa) na urządzeniach mobilnych

Witold poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:28 News

The Outer Worlds czy Gears 5 na telefonie? Brzmi jak plan.

Właściciele PlayStation 4 mogą grać w Bloodborne'a czy God of Wara na ekranach swoich komórek czy laptopów już od dawien dawna za sprawą Remote Play. Już teraz dołączyć mogą także niektórzy xboksowcy – jak na razie usługa Microsoftu jest co prawda tylko w fazie testów, jednak wciąż powinno pozwalać to na komfortową zabawę.

Dostępne w końcu w Polsce Xbox Console Streaming pozwala posiadaczom Xboksa One na korzystanie z dobrodziejstw konsoli, nawet w sytuacji, gdy telewizor, do którego jest podpięta, jest akurat zajęty. Skorzystać z usługi możemy na telefonach lub tabletach z Androidem (co najmniej w wersji 6.0) z Bluetooth 4.0 (lub wyżej). Umożliwi nam ona w granie w tytuły z obecnej generacji – zarówno te, które posiadamy na własność, jak i te dostępne w Xbox Game Passie (rzecz jasna jeżeli mamy wykupioną subskrypcję). Niestety, faza testowa nie obejmuje produkcji z poprzednich urządzeń Microsoftu.

Aby skorzystać z Xbox Console Streaming Xboksa One musimy być członkiem programu Xbox Insider (zapisać się można TUTAJ). Dodatkowo wymagane jest pobranie specjalnej aplikacji oraz xboksowy kontroler obsługujący technologię Bluetooth (niestety, pady z podstawowej wersji One'a się nie nadają). Do sprawnego działania technologia potrzebuje internetu o prędkości 10Mb/s (pobieranie) oraz 4,75 Mb/s (wysyłanie). Niestety, nie każdy chętny zostanie zaproszony do testów, ale spróbować z pewnością nie zaszkodzi.

Więcej informacji na temat usługi znajdziecie w tym miejscu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 21 stycznia 2020, 15:26   animatiV
Już od dawna można było streamować gry z PC na telefony i tablety. Spróbowałem nawet stream emulowanej Zeldy BoTW na Shielda z 3 lata temu i działało bez problemu.
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:00   gbaranek
Poprawcie link do Xbox Insider. Pozdrawiam

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z