Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Project Nova: Sieciowy shooter twórców EVE Online oficjalnie skasowany

Cursian wtorek, 18 lutego 2020, 21:01 News
PC

Firma zamierza poszukać nieco innej drogi.

O tym że CCP planuje stworzyć sieciowego shootera, który miałby przejąć schedę po Dust 514 wiedzieliśmy co najmniej od 2016 roku, ale dopiero dwa lata później pokazano pierwsze fragmenty rozgrywki. Problem w tym, że widoczne na nich sekwencje zaczerpnięte z trybu PvE (planowana była też rywalizacja między graczami) nie wyrwały nikogo z butów i zostawiły po sobie gorzki posmak obcowania z tytułem cokolwiek nijakim. W skrócie: gracze wcielali się w walczące z totalitarnym państwem klony i za pomocą różnorakich zdolności kładli pokotem wzmocnionych cybernetycznymi szczepami żołdaków. Ci ostatni mieli zresztą odznaczać się błyskotliwą sztuczną inteligencją i na bieżąco dostosowywać swą taktykę do naszych poczynań.

Twórcy nie pozostawali ślepi na krytykę i kilka miesięcy później ogłosili, że zamierzają wrócić z Novą na deski kreślarskie i kompletnie ją przeprojektować. Teraz wiemy już, że z ambitnych planów niewiele wyszło, a produkcja ostatecznie trafiła do piachu. W opublikowanym oświadczeniu tłumaczą, że w swej obecnej formie gra nie spełniała oczekiwań i nie miała racji bytu. Osoby, które pracowały nad nią w studiu w Reykjavíku zostały przesunięte do innych projektów.

Wbrew pozorom nie znaczy to jednak wcale, że CCP zupełnie się poddało. Firma wciąż zamierza pracować nad stworzeniem sieciowego shootera w klimatach sci-fi, ale będzie on znacznie bardziej rozbudowany niż to, co znaliśmy jako Project Nova. Niestety nie podano na jego temat jakichkolwiek szczegół i ograniczono się do zapewnienia, że jest on obecnie oczkiem w głowie londyńskiego oddziału.

Do podobnej tajemniczości będziemy zresztą musieli przywyknąć, gdyż nauczone zamieszaniem z Novą CPP planuje nieco zmienić politykę i zaprzestać dzielenia się ze światem swymi pomysłami, gdy są one jeszcze na wczesnym etapie i mogą łatwo ulec modyfikacji. Zamiast mieszać fanom w głowach ewoluującymi nieustannie pomysłami, deweloperzy wolą zaprezentować je wtedy, gdy zamienią się już w pełnoprawną grę.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 19 lutego 2020, 9:22   skurczybyczek666
@Cursian:
"jakichkolwiek szczegół" - "szczegółów".
wtorek, 18 lutego 2020, 23:39   Memotimer
Aktualizacje do Eve to jest parodia a nie skończone projekty...Nawet jak już cos zrobią jak Valkirie lub DUST 514 to i tak spierniczą to przez swój "genialny" menagement... Spieszmy się kochać Eve.
wtorek, 18 lutego 2020, 23:04   arisa321
Czy te patałachy potrafią w ogóle coś skończyć poza aktualizacjami do EVE Online? To już kolejny skasowany przez nich projekt. A skasowania World of Darkness nigdy im nie wybaczę.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Project Nova: Nowa gra twórców Eve Online wraca na deski kreślarskie

News
sobota, 1 grudnia 2018

project-nova-nowa-gra-tworcow-eve-online-wraca-na-deski-kreslarskie Gracze nie byli zadowoleni z tego, co zobaczyli do tej pory.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z