Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony sprzedało aż 68 milionów więcej konsol niż Microsoft [PLOTKA]

Wokulski sobota, 7 marca 2020, 13:25 News

Nieciekawe (ale i nie do końca oficjalne) wieści z obozu Xboksa.

Sprzedaż Xboksa jest owiana tajemnicą od pięciu lat, kiedy to Microsoft zdecydował się ukryć przed publicznością oraz inwestorami przepaść, jaka zaczęła dzielić jego produkt od konkurencyjnego Playstation. Aby dowiedzieć się, jak kształtuje się sprzedaż konsol giganta trzeba uciekać się do pojawiających się tu i ówdzie analiz firm trzecich lub… śledzić briefingi AMD, dostawcy podzespołów dla obu firm.

Właśnie z ostatniego „dnia analityka finansowego” dowiedzieliśmy się, że łączna sprzedaż PS4 oraz Xboksów One wyniosła łącznie 150 milionów. Mając takie dane wystarczy sięgnąć do mających ledwie kilka tygodni oficjalnych statystyk PS4 mówiących o 109 milionów sprzedanych kopii, odjąć jedno od drugiego i voilà: sprzedaż Xboksa One wyniosła jedynie 41 milionów sztuk.

To 68 milionów mniej od konkurenta. Przepaść. Co więcej, wynikałoby z tego, że nawet Nintendo Switch, w wielu krajach postrzegany jako niszowy, sprzedał się w większej ilości (52 miliony według oficjalnej strony). Wygląda na to, że pomimo otwarcia się firmy na niestandardowe rozwiązania, uwolnienia exclusive’ów, posiadania podzespołów o większej mocy oraz mocnych kontraktów to produkt Sony wciąż króluje w zbiorowej świadomości jako „ta” konsola do gier.

Dlaczego [PLOTKA]? Dane AMD zostały zaczerpnięte od vgchartz – serwisu brytyjskiej firmy analizującej rynek gier komputerowych. Nie można jej, niekiedy nieaktualnych lub szacowanych rozmaitymi metodami, danych traktować za pewnik. Podane wyżej liczby mogą się różnić o kilka lub kilkanaście milionów – przy czym warto pamiętać, że niewskazane by było, aby producent podzespołów dla obu konsol powoływał się na rażąco niepoprawne informacje.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 4 Pro,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 10 marca 2020, 15:25   smd87
@Windcaller - jak niżej. PS Now pozwala na gre offline gier z PS4 na konsoli, nie trzeba mieć neta do streamingu (wystarczy pobranie gry, analogicznie do XGP) i podejrzewam, że z PS5 będzie podobnie. Co do branży telefonów, to Sony regularnie notowało i notuje ogromne straty w tym segmencie. Swojego czasu w zasadzie jechali na samym Playstation, bo z innymi działami również różowo nie jest (było). Wystarczy popatrzeć na raporty finansowe Sony.
wtorek, 10 marca 2020, 15:20   smd87
@SolInvictus - Nie tylko. PS Now pozwala na ściąganie gier z PS4 na dysk konsoli, analogicznie jak to jest w XGP. Rozgrywka wtedy jest jak najbardziej offline, a nie streamingowa. Co do tego prawa rynku, to nie przypominam sobie, by dominacja Sony za czasów PS1 czy PS2 skutkowała stagnacją i złymi czasami dla graczy. Wręcz przeciwnie - były to złote czasy konsolowych exów. Teraz w sumie jest podobnie. Niby Sony jest hegemonem, ale wali tymi exami najwięcej, nie oszczędzając środków.
niedziela, 8 marca 2020, 23:31   Windcaller
... Microsoft chce z nimi nawiązać współpracę. Już rok temu Microsoft wspominał, że chce aby XBGP trafił na każdą konsolę. Także Sony pytało w ankiecie, czy PS Now powinno się ukazać na Nintendo Switch. Także wojna konsol może się skończyć wraz z nadejściem następnej generacji, bo nie będzie o co walczyć i każdy będzie grał w co chce na czym chce.
niedziela, 8 marca 2020, 23:28   Windcaller
Warto wspomnieć, że Sony korzysta z serwerów Azure do Playstation Now, więc to że PS Now zarabia więcej wcale nie znaczy że to Sony zarabia więcej. Poza tym Sony wcale nie sprzedaje telefonów, aparatów fotograficznych, słuchawek, telewizorów i wiele innego sprzętu, więc śmierć Playstation na pewno nie oznacza śmieci Sony, nie eskalujmy tego tak bardzo. Microsoft powiedział, że Sony i Nintendo nie są ich konkurentami (są nimi Amazon i Google), bo...
niedziela, 8 marca 2020, 20:15   SolInvictus
@smd87 Playstation Now to usluga streamingowa, wiec nie stawialbym ja w jednym rzedzie z po prostu abonamentem GP. Now ma przewage tego, ze nie wymaga od uzytkownikow zdolnego uciagnac gry sprzetu, a szybkiego internetu. Mozna przypuszczac, ze osob z wystarczajacym laczem jest wiecej niz takich z mocnym kompem czy aktualna konsola potrzebnymi do GP. Uwazasz, ze obecna dominacja Sony jest dla Ciebie korzystna? Niezaprzeczalnym prawem rynku jest to, ze im konkurencja bardziej zazarta, tym lepiej dla klientow.
niedziela, 8 marca 2020, 19:15   smd87
...wcale nie musi oznaczać nic złego patrząc na to ile więcej od MS świetnych gier serwuje Sony w zasadzie co roku, a to przecież niby Sony "patrząc z tronu" powinni czuć się bardziej rozleniwieni i bierni w tym aspekcie.
niedziela, 8 marca 2020, 19:14   smd87
A generalnie życzenie, by Microsoft "dowalił" Sony, że to niby jest dobre dla każdego, to głupota. Sony nie ma bowiem takiego zaplecza (zapasu) finansowego jak Microsoft i gorsze wyniki również w segmencie Playstation, to dla nich niemal równoznaczne ze śmiercią. A śmierć Sony - koniec ich genialnych singleplayerowych exów. Tego chcesz? Jeśli już komuś kibicować z twej dwójki to zdecydowanie biedniejszemu Sony, zwłaszcza, że aktualny monopol (choć tak bym do końca tego nie nazwał) Sony w segmencie konsol...
niedziela, 8 marca 2020, 19:08   smd87
@SolInvictus - Halo, przecież Sony też ma swój odpowiednik XGP. Jasne, nie jest oficjalnie w Polsce, ale i Polska to nie pępek świata, więc wypadałoby najpierw dowiedzieć się co w świecie piszczy, a generalnie na zachodzie PS Now jest bardzo rozpoznawalny. Ba, generuje o wiele większy przychód niż twój kochany XGP!! https:www.ppe.pl/news/127042/playstation-now-generuje-ponad-trzykrotnie-lepszy-dochod-od-xbox-game-pass-subskrybenci-placa-chetniej.html
sobota, 7 marca 2020, 21:07   SolInvictus
@TytanowyK Patrzac obiektywnie na Xboxa - wszystko jak nigdy wydaje sie zmierzac w nowym, dobrym kierunku. I dla Microsoftu i graczy. Patrzac na Playstation - mozemy tylko liczyc, ze exy beda rownie dobre lub lepsze niz wczesniej. I w interesie kazdego z nas jest to, by Microsoft dowalil Sony.
sobota, 7 marca 2020, 21:03   TytanowyK
Sollnvictus, no i oby tak było. Niech te studia zrobią mega nowe gry i marki. Ile można ciągnąć halo czy gears. Chociaż patrząc na cod czy bf to można i można.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z