Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 4 przekroczyło 110 milionów sprzedanych sztuk, PS Plus z najlepszym wynikiem w historii

Witold środa, 13 maja 2020, 10:55 News

Gry na konsolę ciągle sprzedają się świetnie, a ona sama ma szansę przegonić PS2.

To ostatni raz, kiedy nasza uwaga skupia się w całości na PlayStation 4. Przy okazji przyszłorocznego podsumowania oczy wszystkich zwrócone będą na oczekiwaną następczynię, nawet gdy „czwórka” wciąż będzie sprzedawać się świetnie. A będzie, bo nic nie wskazuje na to, żeby konsola łapała zadyszkę mimo prawie 7 lat na rynku.

Najnowszy raport finansowy Sony udowadnia, że PS4 wciąż ma pewne szanse na zostanie najpopularniejszą konsolą wszech czasów. W ostatnim roku finansowym (marzec 2019-marzec 2020) urządzenie wysłano do sklepów w liczbie 13,6 miliona egzemplarzy – o ponad 4 miliony mniej niż przed rokiem. Dzięki temu łączna sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 110,4 miliona sztuk.

Do wyniku legendarnej „dwójki” brakuje jej co prawda jeszcze ok. 45 milionów, ale porównując wyniki sprzedażowe po 6-7 latach na rynku, PS4 wygrywa o ok. 6 milionów. Rzecz jasna nie oznacza to, iż trend ten się utrzyma – wiele zależy od początkowej ceny następnej konsoli Sony. Gdyby była naprawdę wysoka (jak to było przy okazji PS3), czwarte PlayStation ze swoją ogromną biblioteką gier wciąż będzie stanowiło atrakcyjną alternatywę.

Z raportu możemy się także dowiedzieć, że z abonamentu PS Plus korzysta 41,5 miliona użytkowników, co jest historycznym rekordem usługi. Sony powinno być także zadowolone z wyników osiąganych przez gry wydawanych na konsoli – od marca 2019 do marca 2020 sprzedano 244,9 milionów sztuk (łącznie przekroczono więc liczbę 1,2 miliarda kopii). Z tego aż 51% w wersjach cyfrowych. W ostatnim kwartale (styczeń-marzec) tytuły na PS4 osiągnęły zresztą największą sprzedaż w historii gier wideo dla tego okresu (59,6 miliona).

Sony poinformowało także, że nie napotyka w tym momencie „żadnych poważnych problemów związanych z tworzeniem gier”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 maja 2020, 14:56   Grzegorz89
Sprzedaż jeszcze pójdzie do góry po hiciorach The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima. A już nawet nie chcę myśleć, gdyby ps4 posiadało wsteczną kompatybilność... Świetny wynik, świetnej konsoli :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z