Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation z rekordowymi wynikami

Witold wtorek, 4 sierpnia 2020, 12:39 News

Łączna liczba sprzedanych PS4 wynosi już 112,3 miliona.

Choć pandemia koronawirusa z powodu utrudnień przy produkcji PS5 przyprawia Sony o niemały ból głowy, nikt nie wątpił, że firma radzi sobie w tym okresie bardzo dobrze. Raport za pierwszy kwartał roku finansowego 2020 udowadnia jednak, że „bardzo dobrze” to stanowczo zbyt delikatne słowo.

Z dokumentu dowiedzieliśmy się, że pomimo oczekiwanych przed premierą nowej generacji spadków sprzedaży PS4 konsola i tak między kwietniem a czerwcem znalazła 1,9 miliona nowych nabywców (w analogicznym okresie 2019 było to 3,2 miliona). Łącznie „czwórka” trafiła więc do 112,3 miliona osób od 2013. Do trzeciego na liście najpopularniejszych konsol w historii Game Boya brakuje tylko 6 milionów.

Większą popularnością cieszą się gry na nią – w ciągu wspomnianych trzech miesięcy sprzedano 91 milionów kopii, w tym 18,5 milionów tytułów od studiów Sony. Dodatkowo aż 74% tej liczby stanowiły edycje cyfrowe. Dla porównania w kwartale świątecznym w zeszłym roku było to 83,3 miliona egzemplarzy (16,3 miliona od Sony, 49% cyfrowo), a w analogicznym okresie poprzedniego roku „zaledwie” 49,8 miliona.

Danych dotyczących konkretnych produkcji nie poznaliśmy, chociaż firma zaznaczyła, że „The Last of Us Part II i Ghost of Tsushima zyskują na popularności”. To drugie dzieło ukazało się oczywiście już w następnym kwartale. W siłę rośnie też stale PS Plus, gromadząc miesięcznie 44,9 miliona użytkowników (wzrost o prawie 3,5 miliona od marca).

Dział growy Sony po raz kolejny okazał się największy w całej firmie. Sama sprzedaż gier wygenerowała 432,48 miliarda jenów (15,24 miliarda złotych), a wraz z usługami i sprzętem aż 606,11 miliarda jenów (21,36 miliarda złotych). Dochód wyniósł zaś 124,04 miliarda jenów (4,37 miliarda złotych). W całym roku finansowym firma spodziewa się w tym segmencie osiągnąć sprzedaż w wysokości 2,5 biliarda jenów (88,11 miliarda złotych) i dochód sięgający 240 miliardów jenów (8,46 miliardów złotych).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z