Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic Games Store generuje spore straty finansowe

hraboll sobota, 10 kwietnia 2021, 16:35 News

Sklep nie osiągnął jeszcze rentowności, ponieważ poniósł duże koszty, aby zdobyć udział w rynku.

Właściciel Epic Games Store chętnie rozdaje darmowe gry. Fani interaktywnej rozrywki mogą liczyć zarówno na cotygodniowe oferty, jak i okolicznościowe inicjatywy. W obu przypadkach chodzi przede wszystkim o promowanie rzeczonego sklepu. Budowanie wokół niego pozytywnej otoczki.

Dodatkowo EGS kusi przedstawicieli branży gier niższą prowizją i specjalnymi umowami. Te ostatnie dotyczą głównie wykupienia czasowej wyłączności na różne tytuły. Przykładowo Epic Games zapłaciło nieco ponad 10 milionów dolarów za ekskluzywność Control.

Co ciekawe, sklep Epica nie jest jeszcze rentownym projektem, a wspomniana 12% prowizja gwarantuje tylko i wyłącznie pokrycie kosztów operacyjnych. W ostatnich dwóch latach platforma dystrybucji cyfrowej zanotowała łączną stratę w wysokości około 454 milionów dolarów. Szacuje się, że na koniec 2021 roku kwota ta wzrośnie o kolejne 139 milionów dolarów.

Niemniej popularność sklepu stale rośnie (obecnie ponad 160 milionów zarejestrowanych kont i ponad 56 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie). Według przedstawionych prognoz, EGS osiągnie rentowność w 2023 roku, zaś cztery lata później będzie on już - w ogólnym ujęciu - opłacalną inwestycją (zwrot wszystkich dotychczasowych kosztów).

Na koniec dodam, że powyższe liczby pojawiły się w pozwie, który został złożony w sprawie Apple kontra Epic Games.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 14 kwietnia 2021, 15:25   zadymek
@Aqwet No właśnie o to mi chodzi. Jeśli każda "platforma PC" dostaje coś extra , to nie ma mowy o tym, by ktoś zdobył przewagę. Nie ma konkurencji.
środa, 14 kwietnia 2021, 12:35   portzor
Chyba że działa to w dwie strony i Steam obniżając cenę musi obniżyc też na Epic?
środa, 14 kwietnia 2021, 12:34   portzor
Aqwet, nawet jeżeli nie zawyżają cen na premierę na Epic to wydaje mi się, że nie obniżają na premierę Steam (przez marżę), wtedy wchodzi regulamin Steam i od tej pory nie mogą zmienić ceny na Epic nie zmieniając na Steam. Później uruchamiają keyshopy i zyskuje Steam bo ma promocje. Tak to widzę.. Lubię Steam za funkcjonalności i wsparcie Linuksa (chyba jedyna aplikacja) nie za ograniczanie konkurencji. A różnice w dystrybucji raczej odnoszą się do większych rzeczy np. DLC.
środa, 14 kwietnia 2021, 11:15   Aqwet
@zadymek Np jak w przypadku mortala, gdzie xbox dostał dodatkową postać A, a PS postać B. Swoją drogą można byłoby to sprawdzić na Assasinach, bo tam było wiele wersji z unikalnymi promocyjnymi dodatkami, które się wykluczały, a gra jest sprzedawana także na Steamie
wtorek, 13 kwietnia 2021, 19:49   zadymek
@Aqwet A jak ty rozumiesz
"Company is free to offer special and unique promotional content through other distribution channels, provided that material parity is maintained between Steam Account Owners and users of other distribution channels. "
To nie żądanie rzeczowej równorzędności między Steam in konkurencją?
wtorek, 13 kwietnia 2021, 18:04   Aqwet
@zadymek Ale Ty nie rozumiesz co cytujesz, co zostało ci objaśnione. I nie jest to inna edycja, ale widzę że znalazłeś. I wiesz co poskutkowało? Takie dodatkowe rzeczy na Steam jak ocenianie i fora. Bo jak wytłumaczysz, że patcha albo chociaż info nie było na premierę w innym sklepie? Zresztą to nie pierwszy raz jak Square się poddał po zbombardowaniu na Steamie ocenami/recenzjami i postami, patrz: Chrono Trigger
wtorek, 13 kwietnia 2021, 18:00   Aqwet
@portzor Właśnie rozumiem i udowadniam Ci bzdurę, tym większą, że uważasz że ceny na Epicu są takie, bo być może podpiszą kiedyś tam umowę ze Steamem. Do tego czasu gry na Steamie potrafią stanieć o połowę... Przy okazji tych równych cen: https:www.epicgames.com/store/pl/p/remilore-lost-girl-in-the-lands-of-lore https:store.steampowered.com/app/995240/RemiLore_Lost_Girl_in_the_Lands_of_Lore/ Przebitka na Epic dwukrotna. Taaa
wtorek, 13 kwietnia 2021, 16:09   zadymek
@Aqwet A, i jeszcze a propos tego Nier Automata
https:www.cdaction.pl/news-63415/nier-automata-doczeka-sie-po-4-latach-potrzebnych-poprawek-na-steamie-.html
Albo kontrowersje poskutkowały, albo kontrakt z Valve.
wtorek, 13 kwietnia 2021, 15:56   zadymek
@Aqwet Nie ja "pierdolę", tylko cytuję postanowienia umowy dystrybucyjnej Steamworks. To do Valve miej pretensje.
BTW A czy aby ta inna wersja gry, to nie zupełnie inna edycja od tej na Steam? Wiesz, coś jak Dragon's Dogma i Dragon's Dogma: Dark Arisen.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z