Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Quantic Dream wygrywa w sądzie. „W studiu nie panowała toksyczna atmosfera, nie było też żadnej dyskryminacji”

Witold poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 11:56 News

Firma wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Burza na temat warunków pracy we francuskim Quantic Dream wybuchła przed trzema laty, a jej symbolem stały się setki niewybrednie przerobionych zdjęć pracowników krążących po firmie. Choć sam David Cage zapewniał, że jego studio „nie jest szatną piłkarską”, byli pracownicy skarżyli się na nieprzyjazną atmosferę w biurze. Doszło do tego, że jeden z developerów pozwał spółkę, sąd zaś po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy przyznał mu rację.

Quantic Dream postanowiło się jednak odwołać od tego wyroku, a paryski sąd apelacyjny ostatecznie unieważnił 7 kwietnia wcześniejsze ustalenia. Z tej okazji studio postanowiło przypomnieć w specjalnym oświadczeniu rezultaty poprzednich rozpraw: wynika z nich, że w ciągu ostatnich lat nie znaleziono dowodów ani na dyskryminację, ani na toksyczną atmosferę w firmie. Jak również czytamy w komunikacie, „mała grupka ludzi” miała przeprowadzić zorganizowaną akcję mającą na celu zniszczenie wizerunku spółki. 

Dodatkowo przeprowadzone audyty i rządowe inspekcje nie wykazały żadnych nieprawidłowości finansowych, o co także Quantic Dream oskarżano. W oświadczeniu wspomniano też, iż wyniki zarówno anonimowej ankiety wśród pracowników, jak i trzech niezależnych dziennikarskich śledztw stały w sprzeczności z medialnymi doniesieniami z 2018. Z ustaleniami tymi nie zgadza się francuski związek zawodowy Solidaires Informatique, który równolegle okarżył firmę o uciszanie głosów krytyki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 kwietnia 2021, 8:48   lastmanstanding
Megamasa a jak tam w życiu?
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 19:35   Megamasa
@Manchot are we best friends now? :>
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 18:53   taz159357
@Manchot Fajnie wiedzieć, szkoda, że nie o tym była rozmowa. Gdzie napisałem, że teraz jest "jak u Orwella"? Pisałem, że cancel culture to początek długiej drogi do mechanizmu bliskiego książkowej ewaporyzacji. Szkoda mi czasu dyskutować z kimś kto nawet nie przeczyta co mu odpisuję.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 18:20   Manchot
@taz159357 Kanał losowego randoma na YT nadal istnieje a Donald Trump nadal jest miliarderem. Dosłownie jak u Orwella.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 18:15   taz159357
@Manchot Nie, yt bardzo rzadko kasuje kanały, co w przypadku niektórych z nich (jak np. Mike Kor- który dosłownie swoje filmy opiera na szkodzie innych) jest często minusem. Jednak sam zamysł by kogoś zniszczyć, ponieważ nie pasuje nam jego sposób myślenia, humor itp. w sytuacji gdy nie robi rzeczywistej krzywdy innym (czyli nie chodzi o klasyczne "i'm offended") bądź nie nawołuje do nienawiści i przemocy wobec innych, jest po prostu zły. To samo z Trumpem, co im przeszkadza ten facet w filmie.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 18:14   Azaraphiel
Przykro że jakieś zera oskarżają kłamliwie innych.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:53   Manchot
@taz159357 Ważne pytanie, bo absolutnie mnie youtubowe dramy nie interesują. Czy ten kanał został skasowany przez tych, którzy pragnęli go skasować?
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:35   taz159357
@Megamasa Proszę Cię, idąc twoim tokiem myślenia należałoby zdelegalizować cały czarny humor. Wszystkie żarty o Rosjanach, Niemcach, Polakach, a za samo wspomnienie o Olimpiadzie Głupków Montyego Pythona powinno grozić 10 lat więzienia. Humor ma do siebie to, że często prześmiewa coś co nie jest prawdziwe, tym bardziej memy, które jakieś sytuacje przeciągają aż do absurdu. Sam chętnie testovirona oglądałem obrażającego Polaków. Zdefiniuj mi tą "dobrą stronę", chętnie wysłuchał co za tym się kryje :)
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 16:19   Megamasa
Niesamowite dla mnie jest to że od paru lat rasiści zaczeli tak komfortowo się czuć w byciu rasistami, że w wyrażeniu "rasistowskiego MEMA" publikowanego na forum publicznym, nie czują ani krzty przypału i autorefleksji czy stoją po dobrej stronie :D
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 15:58   taz159357
@Manchot Z całego 1984 odnosiłem się tylko do zjawiska ewaporowania w kontekście cancel culture i nadal uważam, że oba te zjawiska mają ze sobą wiele wspólnego. Może człowiek nie znika z wszystkich ksiąg historii i nie trafia do departamentu miłości, ale dążenie do skasowania całej jego twórczości (przypadek z yt), która ma tylko pozytywne i edukacyjne przesłanie dla nastolatków , poprzez to, że twórca polubił rasistowskiego MEMA (czyli obrazek żart) jest dla mnie początkiem drogi w tę stronę.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z