Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Monster Hunter Stories 2: Ponad milion sprzedanych kopii

Witold wtorek, 20 lipca 2021, 11:41 News

Nowy spin-off serii już pobił rekord swojego poprzednika.

Niewątpliwym liderem wewnątrz Capcomu przez lata pozostawała seria Resident Evil, jako pierwsza z całego portfolio wydawcy przekraczając barierę 100 milionów sprzedanych kopii i od ponad dwóch dekad nieustannie znajdując się w gronie najbardziej rozpoznawalnych marek całej branży. Od niedawna zagraża jej jednak Monster Hunter, który od czasu premiery World zdaje się jedynie nabierać prędkości.

Liczby robią bowiem niemałe wrażenie. Ponad 17 milionów kopii wspomnianego World (i blisko 8 milionów dodatku do niego) to dla Capcomu rekordowa liczba, a w ślady hitu idzie też wydany w końcówce marca Rise. Do końca maja w sklepach znalazło się bowiem 7 milionów sztuk dostępnej na razie jedynie na Switchu produkcji.

Również najmłodsza część radzi sobie bardzo dobrze. Pierwsza odsłona Monster Hunter Stories, erpegowego spin-offu serii, została przed pięcioma laty ciepło przyjęta, ale nigdy nie stała się hitem (jeżeli wierzyć oficjalnej stronie Capcomu, nie przekroczyła progu miliona sprzedanych egzemplarzy). Jej następczyni skorzystała za to na ciągle rosnącej popularności cyklu – jak pochwalił się wydawca, w 11 dni od premiery do sklepów wysłano już milion kopii Monster Hunter Stories 2.

Patrząc na te wyniki, decyzje Capcomu o ekspansji marki do innych mediów (np. za sprawą animowanego filmu na Netfliksie) nikogo chyba nie dziwią.

Monster Hunter Stories 2 dostępne jest na pecetach i Nintendo Switchu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
7

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z