Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

W nowym komiksie Batman odwiedzi Polskę [WIDEO]

Ranafe poniedziałek, 13 września 2021, 9:54 News

Wśród twórców albumu są Polacy.

Czternaście zespołów z czternastu krajów wzięło udział w unikalnym projekcie wydawniczym DC zatytułowanym "Batman: Świat". Otóż okazuje się, że Gotham nie jest jedynym miejscem, w którym zdarzają się przestępstwa – w innych miastach też żyją niemili ludzie (szok!). Wobec tego niektóre, nawet bardzo kuszące kierunki, jak Hiszpania, niekoniecznie muszą wiązać się tylko z wakacyjnymi wypadami. Tak powstał album z któtkimi historiami ukazującymi Batmana w różnych częściach świata. Są wśród nich proste opowieści o miejscowych przestępcach, nieraz ukazany jest lokalny folklor. To bardzo ciekawy projekt, którego recenzję autorstwa niżej podpisanej znajdziecie za jakiś czas w Magazynie Kulturalnym w CDA.

Kraje, w których Batman z różnym skutkiem próbuje zaprowadzić ład i porządek (aczkolwiek nie zawsze jest to główny cel podróży) to: Japonia, Chiny, Meksyk, Brazylia, Korea Południowa, Turcja, Rosja, Czechy, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Stany Zjednoczone oraz Polska. W składzie polskiego zespołu znaleźli się Piotr Kowalski (rysunki), scenarzysta Tomasz Kołodziejczak oraz Brad Simpson (kolory). Tak wygląda karta tytułowa stworzonej przez nich historii:

A oto oficjalny zwiastun całego albumu.

Poza wyżej wspomnianym Egmont wydał już album "Batman/Fortnite: Punkt Zerowy", w którym Mroczny Rycerz trafia do świata tytułowej gry. W zeszycie znajduje się kod odblokowujący siedem przedmiotów w grze: strój Harley Quinn Rebirth, strój Opancerzony Batman – Zero, lotnia Batman – Zero, kilof Szpon z Kotwiczką Kobiety-Kota, lotnia Niszczyciel Deathstroke'a, plecak Zemsta Harley Quinn oraz kilof Topór-batarang. Uff. Szkoda, że sama nie gram.

Trzeci zeszyt wydany przez Egmont nosi tytuł "Batman Death Metal"i stanowi zwieńczenie cyklu "Batman– Metal", który ukazywał walkę bohaterówz Batmanem, Który się Śmieje. Twórcami są Scott Snyder i Greg Capullo, ale album zawiera też kilka opowiadań bonusowych innych autorów.

Ponadto Egmont planuje też wydać grę karcianą "DC Batman: Metal". Premiera w listopadzie.

Przy okazji przypomnę, że Dzień Batmana wypada w tym roku 18 września.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 14 września 2021, 21:46   Jesus Freak
@devalion - XD Dokładnie. Pingwin wygląda przednio. -> https:flarrow.pl/2019/polacy-jako-zloczyncy-w-dc-koniecznie-to-obczaj/
wtorek, 14 września 2021, 11:42   devalion
Czyżby u nas Batman miał walczyć z Pingwinem z Nowogrodzkiej?
poniedziałek, 13 września 2021, 22:46   necrohronos
Ciekawie, ale zamek królewski jest dosyć niski jak na punkt z którego mroczny rycerz ma obserwować miasto.
@Ganjalf dla potencjalnych czytelników Polska składa się z Warszawy, Krakowa i Auschwitz-Birkenau
poniedziałek, 13 września 2021, 18:21   Ganjalf
Fajnie, tylko znowu Wawa. Moznaby wybrac bardziej mhroczne/gotyckie miasto. Np. nie wiem, Radom?
poniedziałek, 13 września 2021, 17:53   Ranafe
Pewnie, że fajnie! Te historie są bardzo zróżnicowane, bo łączy je w zasadzie tylko to, że: 1. akcja toczy się w konkretnym kraju oraz 2. występuje tam Batman. Ale nie w każdym jest jakaś intryga, pościg czy walka ze złoczyńcami.
poniedziałek, 13 września 2021, 17:10   Maniek123404
Fajnie
poniedziałek, 13 września 2021, 15:14   Muidus
@zadymek metoda na volksa słusznie się skończyła i to bardzo dawno temu. A tak po za tym same komiksy DC są bardzo ciekawie rozrysowane widać w nich moc.
poniedziałek, 13 września 2021, 14:41   zadymek
Widzę, że metoda marketingowu "na Polskę" wiecznie żywa...
poniedziałek, 13 września 2021, 14:01   ja0lek
Ciekawy pomysł. Podoba mi się.
poniedziałek, 13 września 2021, 11:53   Muidus
Fajnie

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z