Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

FIFA: EA Sports zapewnia sobie prawa do nazwisk i wizerunków piłkarzy, spekulacji o zmianie nazwy ciąg dalszy

Witold środa, 13 października 2021, 13:48 News

O, przepraszam, jaka tam FIFA, „piłkarskie doświadczenia EA Sports”.

Trudno nawet pomyśleć o tym, że towarzysząca nam od blisko trzydziestu lat seria gier piłkarskich może niedługo zmienić nazwę – wiele jednak na to wskazuje, że tak właśnie się stanie. Choć żadnej decyzji oficjalnie jeszcze nie ogłoszono, samo EA Sports przyznało, iż bada taki pomysł z racji kończącej się w przyszłym roku umowy z FIFA. Kilka dni później firma ruszyła z procesem rejestracji w odpowiednich urzędach marki „EA Sports FC” – naprawdę nie trzeba przesadnie dużej wyobraźni, by połączyć oba ta wydarzenia.

Oczywiście negocjacje z piłkarską organizacją wciąż mogą trwać i niewykluczone, że Electronic Arts po prostu woli mieć w pogotowiu plan B. Jednocześnie spółka zapewnia fanów, iż niezależnie od rozwoju wydarzeń w grach firmy wciąż znajdziemy licencjonowanych zawodników, stadiony etc. – licencje na nie nie należą bowiem do FIFA. Teraz EA postanowiło to tylko potwierdzić, chwaląc się przedłużeniem współpracy z FIFPRO, Międzynarodową Federacją Piłkarzy Zawodowych:

Electronics Arts Inc. i FIFPRO, światowy przedstawiciel profesjonalnych piłkarzy, ogłosili dzisiaj przedłużenie współpracy. Odnowione, długoterminowe zobowiązanie wspiera stałą inwestycję EA SPORTS w przyszłość piłki nożnej i umożliwia dostarczanie najlepszych, najbardziej autentycznych doświadczeń piłkarskich ponad 150 milionom graczy z całego świata.

Od 28 lat EA Sports tworzy największą grę sportową na światowym rynku. Potęga piłkarskiej marki EA Sports jest napędzana przez ponad 300 licencjonowanych partnerów, w tym FIFPRO, którzy pomagają generować idealne odwzorowanie gry, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Oprócz tysięcy znanych nazwisk i wizerunków zawodników, które oferują produkcje EA Sports i są wspierane przez umowę licencyjną FIFPRO, gry piłkarskie marki są jedynymi, w których fani mogą zagrać w kultowe rozgrywki UEFA Champions League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligi i LaLiga Santander.

Uwagę zwraca rzecz jasna fakt, że nigdzie w tekście (ani cytowanym fragmencie, ani w pozostałych akapitach komunikatu) nie pada nazwa „FIFA”. Zamiast tego mamy „piłkarską markę EA Sports”, „produkcje EA Sports”, „gry piłkarskie marki” czy „piłkarskie doświadczenia EA Sports”. Też ładnie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 października 2021, 15:04   witold
@_SetH_ Poprawione, dzięki!
środa, 13 października 2021, 14:51   _SetH_
"towarzysząca nam blisko od dwudziestu lat seria gier piłkarskich " i dwa akapity dalej "Od 28 lat EA Sports tworzy największą grę sportową na światowym rynku". Serio...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z