Zawartość CD-Action 13/2021
W aktualnym CDA wreszcie wychodzimy na Miasto z Dying Light 2, wystawiamy pierwszą w tym roku dyszkę, wspominamy narodziny Lary Croft, przyglądamy się zmianom warunków pracy w gamedevie i testujemy nowe procesory Intela.
Na rozgrzewkę będziecie mieli okazję dowiedzieć się w dziale Info, co wydarzyło się w Blizzardzie w następstwie niedawnego skandalu. A rozgrzewka się przyda, bo już po chwili będziemy skakać po dachach i pląsać z zarażonymi – na czterech stronach poświęconych Dying Light 2: Stay Human. Ninho miał okazję spędzić z wyczekiwaną grą Techlandu kilka godzin, a także porozmawiać z jej projektantem, Tymonem Smektałą. Ograliśmy też przedpremierowe wersje pięciu innych produkcji, w tym Postal: Brain Damaged (Siekiera).
W dziale Recenzje poczuć się można tym razem szczególnie bezpiecznie, bo strzegą go Guardians of the Galaxy. Grą komiksowego giganta zajął się Witold, a najważniejsze info jest takie, że nie ma ona nic wspólnego z nieudanym Marvel’s Avengers. A ile wspólnego ma Back 4 Blood z Left 4 Dead tego samego studia? Na to pytanie odpowiadają wspólnie Bastian, Ninho i Witold. Oprócz tego dowiecie się, jak spodobały nam się m.in. Age of Empires IV (b-side), New World (Cursian), Forza Horizon 5 (Otton), Crysis Remastered Trilogy (Siekiera), Dying Light: Platinum Edition (Ninho), Alan Wake Remastered (Siekiera), Disciples: Liberation (Cursian), Metroid Dread (Otton), The Riftbreaker (enki), Inscryption (9kier), Wasteland 3: Cult of the Holy Detonation (Cursian), Hell Let Loose (Krigor), Gas Station Simulator (Mac Abra), A Juggler’s Tale (Smuggler), Arthurian Legends (DaeL) i The Dark Pictures: House of Ashes (Siekiera). Łącznie oceniliśmy w tym wydaniu 32 gry – sami sprawdźcie, która z nich zgarnęła wspomnianą we wstępie maksymalną notę.
W Publicystyce świętujemy 25. urodziny Lary Croft sześciostronicową pierwszą częścią artykułu Smugglera o historii Tomb Raidera. Wyróżnić trzeba też pięciostronicowy tekst o zmieniających się warunkach pracy w branży gier autorstwa Grzegorza Burtana. Bartłomiej Kluska z kolei przedstawia wkład Polaków w narodziny telewizji, a Aleksander Sadowski przypomni Wam grę Freedom Force. Do tego proponujemy cztery felietony (Ninho, b-side, Mateusz „Papkin” Witczak, Arkadiusz „Cascad” Ogończyk), Magazyn Kulturalny i Szpile.
W dziale Technologie błyszczy sześciostronicowy test procesorów Intel Core 12. generacji – Tokamakk obszernie omówił i sprawdził w boju modele Core i9-12900K i Core i5-12600K. Allor z kolei spojrzał na Windowsa 11 okiem gracza i wyjaśnia, czy warto przesiadać się na nowy system już teraz. Znalazło się też miejsce dla testów konsoli Nintendo Switch OLED, monitorów Asus ROG Swift PG32UQX i AOC 24G2ZU, laptopa Asus ROG Zephyrus M16 GU603H, klawiatury DreamMachines DreamKey Red oraz smartfona Xiaomi Mi 11T Pro.
SPIS TREŚCI
WERSJA CYFROWA
Po cyfrową wersję CD-Action 13/2021 (w formacie PDF) zapraszamy do naszego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.
Przypominamy, że wszyscy posiadacze prenumeraty magazynu drukowanego dostają wydania cyfrowe w prezencie!
Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.