33. MFKiG w Łodzi. Oto co (i kto) na was czeka w strefie gier wideo
Już 24 września rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W Atlas Arenie nie zabraknie strefy z grami.
W ramach 33. MFKiG, oprócz tony komiksów, znajdziemy także sekcję Free2play, a w niej ponad sto stanowisk z grami. Bez dodatkowych opłat i zobowiązań!
Na stoiskach czekają na nas następujące atrakcje:
- konsolowe the best of – od najstarszych modeli wyprodukowanych jeszcze w latach 80. po najnowsze generacje;
- największe przeboje automatów arkadowych, które weterani elektronicznej rozrywki pamiętają z salonów gier (teraz jednak nie trzeba będzie trwonić kieszonkowego w brzuchu maszyny);
- doświadczenie wirtualnej rzeczywistości dla tych, którzy nie mają jeszcze gogli w domu, a też chcieliby zaznać magii VR-u;
- muzyczną grę ruchową Virtual Dancer dla tych, którzy zamiast padem i klawiaturą, wolą grać całym ciałem (będą też konkursy z nagrodami dla najlepszych tancerzy);
- turniej elektronicznych sportów walki (w tym kwalifikacje do Mistrzostw Polski Bijatyk 2022);
- dla miłośników nowości – przedpremierowe pokazy produkcji uczestników i laureatów konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.
zdjęć
Tak było na MFKiG w 2021 roku.
Poza samymi grami organizatorzy 33. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zapraszają także na panele dyskusyjne i wywiady z twórcami gier i przedstawicielami branży. My szczególnie zapraszamy 24 września o godzinie 14:00 na dyskusję o przyszłości prasy growej. CD-Action reprezentować będzie Mateusz "Papkin" Witczak, a na scenie znajdzie się także Marcin Kosman (PSX Extreme) i Piotr Mańkowski (Pixel). A kolejnego dnia, również o 14:00, o tym, w co grać z dziećmi, opowiedzą nam Joanna "Ranafe" Pamięta-Borkowska i Barnaba "b-side" Siegel.
Ostatnią część strefy gier wideo stanowić będą wystawy. W Atlas Arenie zobaczymy ekspozycję PHOTOmodeBOOK, czyli zdjęcia wykonane w światach wybranych gier wideo i zaprezentowane w formie klasycznej fotografii.
Z kolei w Galerii ASP (ul. Piotrkowska 68) udostępniona zostanie Game Worlds – wystawa światów gier, w tym tego wykreowanego w wyobraźni Tomasza Ostafina, laureata Paszportu Polityki twórcy gry Papetura.
Natomiast w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15) odbędzie się wystawa pokonkursowa konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych i Game Graphics Contest, inicjatywy zaprzyjaźnionej z MFKiG.
Zapraszamy serdecznie do przyjechania do Łodzi w najbliższy weekend! Więcej informacji znajdziecie na stronie MFKiG oraz profilu imprezy na Facebooku.