2
26.05.2023, 07:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Alone in the Dark: Darmowy prolog już jest. Znamy szczegóły rebootu serii

Poznaliśmy szczegóły nadchodzącego rebootu Alone in the Dark. Mało tego, możemy go przetestować na własne oczy.


Jakub „rajmund” Gańko

Seria Alone in the Dark nie miała dotąd zbytnio szczęścia do rebootów. O szczegółach pisał nie tak dawno Eugeniusz Siekiera, więc przypomnę tylko, że po oryginalnej trylogii przygód Edwarda Carnby'ego z lat 90. na początku nowego wieku ukazało się niezłe The New Nightmare, będące w zasadzie klonem ówczesnych inkarnacji Resident Evil. W 2008 roku marka została zrestartowana raz jeszcze, lecz i tym razem nie odniosła większego sukcesu. W sierpniu dowiedzieliśmy się, że Alone in the Dark wraca do korzeni.

A podczas nocnego pokazu poznaliśmy szczegóły tego powrotu. Szwedzkie studio Pieces Interactive z pomocą scenarzysty Somy i pierwszej Amnesii opowie na nowo historię Edwarda Carnby'ego i Emily Hartwood, którą poznaliśmy w 1992 roku. W rolach głównych zobaczymy gwiazdę „Stranger Things”, Davida Harboura oraz Jodie Comer („Obsesja Eve”). W zależności od tego, czyim losem pokierujemy, ma nas czekać nieco inna rozgrywka. Dodatkowo klimat będzie budować darkjazzowy soundtrack Jasona Kohnena (polecam obadać jego projekty The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble i The Lovecraft Sextet).

Jak z kolei będzie wyglądała sama rozgrywka? Zerknijcie sami na to 11-minutowe wideo:

Powiem więcej: nie musicie ograniczać się do patrzenia. THQ Nordic udostępniło już bowiem grywalny prolog Alone in the Dark. Możecie go pobrać zupełnie za darmo na wszystkich platformach: Steam, PS Store i Microsoft Store. Twórcy wyjaśnili, że takim prezentem chcieli nawiązać do klasycznego Alone in the Dark 2, któremu również towarzyszyło samodzielne demo zatytułowane Jack in the Dark. Szacunek, takie zapowiedzi bardzo lubię i już się nie mogę doczekać, jak po zmroku sobie do tego zasiądę.

Tymczasem na pełną wersję nowego Alone in the Dark przyjdzie nam poczekać do 25 października. Zamówienie przedpremierowe możecie złożyć już dziś, co zapewni wam... skórki retro dla Edwarda i Emily z pierwszej części gry. Tak, będzie można zagrać w reboot tymi kanciastymi klocami z 1992 roku. Będzie też dostępne wydanie deluxe, w którym znajdzie się artbook, pakiet filtrów vintage oraz tryb z komentarzem twórców. Aha, platformy docelowe to PC, PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1885

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze