1
8.05.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

Amazon Prime Video za granicą doczeka się jeszcze więcej reklam

Na początku roku Prime Video w wybranych krajach wzbogaciło się o reklamy i, jak się okazuje, Amazon nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Wraz z końcem stycznia użytkownicy Prime Video z niektórych państw zostali postawieni przed wyborem: albo zgodzą się płacić 3 dolary więcej każdego miesiąca, albo muszą pogodzić się z tym, że okazjonalnie wyświetlone zostaną im reklamy. Niespełna cztery miesiące po tym wydarzeniu Amazon postanowił pójść o krok dalej i wprowadził jeszcze więcej reklam, tym razem wyświetlanych po zatrzymaniu odtwarzania oglądanego filmu lub serialu.


Kup sobie coś

Osoby, które zdecydowały się pozostać przy swoim obecnym planie i nie dopłacać za brak reklam, już wkrótce zobaczą jeszcze więcej nachalnych treści. Po zatrzymaniu filmu na ekranie pojawią się reklamy produktów dostępnych na Amazonie oraz interaktywne reklamy związane z wybranymi markami. Korporacja pochwaliła się przy tym, że jeśli jeden z promowanych przedmiotów przypadnie do gustu widzowi, będzie on mógł go od razu dodać do swojego koszyka i dokonać zakupu w dogodnym momencie.

Przedsiębiorstwo Jeffa Bezosa pochwaliło się także, że reklamy wyświetlane za pośrednictwem Prime Video docierają do średnio 200 milionów osób każdego miesiąca. Z pewnością przyczyniło się do dumy korporacji, czyli jej działalności reklamowej, która, wedle raportu o wynikach za pierwszy kwartał bieżącego roku, wzrosła aż o 24% rok do roku.

Na ten moment pozostaje nam się cieszyć, że w naszym kraju reklamy w Prime Video wciąż nie są obecne, a sama usługa jest dostępna w dość przystępnej cenie. Powodów do radości nie mają za to użytkownicy z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Włochy, Hiszpania, Meksyk, Wielka Brytania, Niemcy i Austria, którzy otrzymali wątpliwą przyjemność oglądania treści promocyjnych zarówno przed odtwarzaniem, jak i w trakcie (o ile nie sypną dodatkowych kilku dolarów).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów933

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze