4
22.10.2021, 08:45Lektura na 2 minuty

Among Us: Znamy datę premiery na konsolach i w Game Passie

Wiemy też, kiedy do sprzedaży trafi fizyczne wydanie gry.


Witold Tłuchowski

Pandemia całkowicie zmieniła – przynajmniej na krótki moment – sposób, w jaki wielu z nas podchodziło do gier wideo. Gdy siedzieliśmy zamknięci w domach kolejne tygodnie, potrzeba kontaktu z innymi ludźmi stawała się coraz bardziej paląca – stąd zdecydowanie chętniej sięgaliśmy po produkcje wieloosobowe. Nietypowe okoliczności sprawiły, że świat odkrył niepozorne Among Us, wydany dwa lata wcześniej tytuł małego Innersloth, który ku zaskoczeniu wszystkich stał się jedną z najważniejszych pozycji 2020.

Niski próg wejścia, właściwie nieistniejące wymagania sprzętowe i możliwość zabawy w 10 osób pozwoliły Among Us stać się najpopularniejszą grą wszech czasów (oczywiście uwzględniając wersję mobilną). Twórcy nie byli jednak w stanie poradzić sobie z tak ogromnym sukcesem – praca nad poprawkami i kolejnymi patchami stale się przedłużała, podobnie jak aktualizacje z nową zawartością. Nie pozostało to rzecz jasna bez wpływu na liczbę użytkowników, a o tytule z wolna zaczęliśmy zapominać.

Mimo to Among Us dalekie jest od śmierci. Innersloth ogłosiło właśnie, że jego dzieło zadebiutuje na PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S 14 grudnia. Dodatkowo tego samego dnia pojawi się w Xbox Game Passie (konsolowym, bo na PC już jest dostępne). I tak, nie zabraknie crossplayu.

Prócz tego dowiedzieliśmy się, kiedy na rynek trafi fizyczne wydanie gry. Crewmate Edition w sklepach pojawi się również 14 grudnia, a Impostor Edition oraz Ejected Edition wiosną 2022. Przedpremierowo można je zamówić TUTAJ.


(Kliknij, aby powiększyć)

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane