2
4.03.2024, 11:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Assassin’s Creed Red: Nadchodzi przełom w jakości serii

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, najnowsza produkcja Ubisoftu z serii o Asasynach może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć.


Maciek „Macix" Szymczak

Nadchodzący Assassin’s Creed Red to chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Seria o zakapturzonych zabójcach z reguły cieszy się sporym zainteresowaniem, a umieszczenie akcji w feudalnej Japonii jedynie je potęguje. Jakiś czas temu doszły nas plotki o tegorocznej premierze gry, która podobno miałaby się odbyć w listopadzie. Jeszcze wcześniej z kolei pojawiły się przecieki sugerujące, że Assassin’s Creed Red będzie miał dwóch pełnoprawnych protagonistów — samuraja oraz kunoichi (kobietę-ninja). 

Do tych plotek dołącza teraz kolejna, dostarczona przez znanego nam dziennikarza Insider Gaming — Toma Hendersona. Według jego źródeł Assassin’s Creed Red ma wprowadzić do serii nową jakość. 

Pierwsza sprawa to nowy silnik. No dobra, nie całkiem nowy, ale poważnie zmieniony. Określany jako „Anvil Pipeline”, będzie zaktualizowaną wersją obecnie używanej technologii, z której będzie od tej pory korzystała cała seria o zakapturzonych zabójcach. Ma to umożliwić lepsze koordynowanie pracy ekip tworzących różne odsłony Assassin’s Creeda, a także poprawić ogólne możliwości graficzne tych gier. 

Kolejna rzecz, która doczeka się zmiany, to system walki. Według Hendersona będzie on podobny do tego znanego z Valhalli, jednak ma obfitować w brutalniejsze elementy, jak dekapitacje czy większe rozbryzgi krwi. Wraz z tym elementem ulepszeniu ulegnie skradanie się, które ma być bardziej rozbudowane i odgrywać istotniejszą rolę w grze.

Pozostaje jeszcze kwestia rozbudowy kryjówki naszych bohaterów. Podobnie jak we wspomnianym wcześniej Assassin’s Creed Valhalla, będziemy mieli taką możliwość, jednak tym razem wszystkie budynki będzie można w pełni dostosować do naszych wymagań. Otrzymamy możliwość wyboru wyglądu dachu, wnętrza czy dostosowania miejsc, w których możemy wyeksponować zbroję i broń.

Zapowiada się to nader interesująco i z pewnością jeszcze bardziej podkręci hype na premierę Assassin’s Creed Red. Miejmy nadzieję, że powyższe przecieki nie okażą się jedynie plotkami, a Ubisoft faktycznie umieści te elementy w grze.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek „Macix" Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów159

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze