21.07.2022, 18:00Lektura na 2 minuty

Atari 2600 doczeka się własnego zestawu LEGO

Chris McVeigh, projektant LEGO, spełnił swoje marzenie tworząc ten zestaw z okazji 50-lecia Atari.


coleslaw

W Polsce raczej znany był niejaki „Rambo”, czyli klon Atari 2600, który w latach 90. skutecznie odciągał dzieciaki od zajmowania się pracą domową, czy, ot, grabieniem liści. Samo Atari 2600 natomiast już niedługo będziemy mogli poskładać z klocków LEGO. Skąd ta idea? Otóż właśnie 50 lat temu Nolan Bushnell i Ted Dabney założyli firmę Atari, a wspomniana konsola to prawdziwy symbol elektronicznej rozrywki.

Kto by pomyślał, że LEGO, producent klocków, który wcale nie tak dawno temu tkwił po uszy w długach, wyjdzie na prostą i przetrwa kolejne lata. Nieustraszony Delighter kilka dni temu wzmiankował na temat zestawu z „Biura”, a dziarski b-side pisał w zeszłym miesiącu o szkoleniu Jedi. Na CD-Action Family możecie z kolei poczytać o najlepszych grach z serii LEGO.

Atari® 2600 LEGO

Kolejne zestawy klocków wkraczają na rynek w tempie ekspresowym, a jednym z nich będzie Atari 2600 składające się z 2532 elementów. Zbudujemy nie tylko samą konsolę, ale także scenki z gier Asteroids, Adventure i Centipede. W komplecie są też kartridże inspirowane oryginałami, a do tego złożymy również joystick, który podobno ma poruszać się jak pierwowzór.

Premiera zestawu już 1 sierpnia, a jego cena sugeruje, że warto być dorosłym ze stałym dochodem. 1149,99 zł to kwota jaka widnieje bowiem na oficjalnej stronie LEGO.

Redaktor
coleslaw

Top 3 polskich gier: Kurka Wodna, Eskadra Orłów, Konflikt w Mogadiszu, Mortyr 3

Profil
Wpisów185

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane