1
14.11.2022, 12:30Lektura na 2 minuty

Baldur's Gate 3 ze świątecznym prezentem i możliwą premierą w 2023

Larian Studios zapowiedziało na grudzień dużą aktualizację do Baldur's Gate 3. Premiera jest wciąż planowana na przyszły rok.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pamiętacie, jak w kwietniu studio Larian przesunęło premierę Baldur's Gate III na 2023 rok? Trochę czasu od tamtej chwili minęło, zważywszy że premiera gry we wczesnym dostępie miała miejsce 2 lata temu, a my tu wciąż musimy czekać na pełną wersję. W nieco lepszej sytuacji są gracze, którzy zdecydowali się wskoczyć do świata gry w early accesie. Ci nie tylko już się bawią, ale zamiast premiery mogą wyczekiwać po prostu kolejnych aktualizacji. Ostatni patch – oznaczony numerem 8 – przyniósł całkiem sporo zawartości, a na grudzień zaplanowany jest kolejny. I nie tylko on.

Na Steamie pojawił się blogowy wpis od developerów z Larian Studios, w którym mówią trochę o tym, co będzie na nas czekać w przyszłości. Przy tym wspominają, że są na dobrej drodze do premiery gry w 2023, ale na więcej informacji musimy poczekać do grudnia. W tym samym czasie możemy spodziewać się wypuszczenia aktualizacji oznaczonej numerem „9”. No i mamy też trochę detali o samej fabule, która już jest w fazie testowania.


Akty 2 i 3 tej historii są już w fazie aktywnych testów, żeby upewnić się, że są dopracowane na takim samym poziomie. Wkrótce odkryjecie, że aktualnie pracujemy (lub już skończyliśmy pace) nad czymś więcej niż to, co zobaczycie we wczesnym dostępie. Naszym celem jest, aby nawet gracze, którzy w kółko powtarzali Akt 1 przez setki godzin, poczuli, że w dniu premiery czekają na nich zupełnie nowe wrażenia.


Larian Studios

Pozostała część wpisu to uchylanie rąbka tajemnicy zza kulis studia w pracy przy motion capture. Nie zabrakło też masy zdjęć i nawet pojawił się – bądź co bądź krótki – film na YouTubie pokazujący, jak wygląda u nich praca w takiej technologii. No i jeszcze jest prośba o developerów: „proszę, wymyślcie jakąś nazwę dla tego tańca”.

No więc nie pozostaje nam już nic innego, niż tylko czekać na więcej informacji, które Larian Studios planuje podarować nam pod choinkę. I oczywiście trzymać kciuki za oficjalne ogłoszenie premiery trzeciego Baldur's Gate'a na 2023 rok.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1127

Obserwujących5
Brak okładki
Baldur’s Gate III
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Larian Studios
Baldur’s Gate III

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane