5
4.04.2024, 11:00Lektura na 1 minutę
Wideo

Batman: Wyciekł gameplay ze skasowanej gry twórców Shadow of Mordor

Monolith chciało zaprezentować system Nemesis już przed Shadow of Mordor.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Zdawaliśmy sobie sprawę, że wiele lat temu studio Monolith Productions pracowało nad grą z Batmanem w roli głównej. Jedna z użytkowniczek serwisu X (dawniej Twittera) postanowiła zebrać wszystkie dostępne zdjęcia oraz nagrania i stworzyć z nich jeden zbiorczy post.

Gra osadzona była w uniwersum filmowego Batmana w reżyserii Christophera Nolana. Jej produkcja miała pokrywać się z premierą filmu „Mroczny Rycerz Powstaje” z 2012 roku, który wieńczył całą trylogię. 

Co ciekawe, Project Apollo, bo pod taką nazwą funkcjonował ten tytuł, miał być pierwszym, w którym zaprezentowano system Nemesis. Jak wiecie, ten wykorzystano później w Shadow of Mordor. Warner Bros. miało stwierdzić, że nie ma sensu dla funkcjonowania dwóch growych serii o przygodach Gacka, dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem było zaprojektowanie gry związanej z tolkienowskim Śródziemiem. 

Detektywistyczne mechanizmy były oczywiście inspirowane serią Arkham, a otwarty świat miał być główną atrakcją. Nad grą miał czuwać również sam Christopher Nolan, który jednak nie akceptował części rozwiązań. 

Myślicie, że straciliśmy potencjalny hit, czy przeniesienie akcji do innego świata było dobrym pomysłem? 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów396

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze