2.08.2022, 11:45Lektura na 4 minuty

Battlefield 2042: Nowy patch wprowadza zmiany w specjalistach i przebudowę mapy

DICE przygotował dla swoich graczy kolejny update w najnowszym Battlefieldzie. Nowe profile graczy, zmiany w specjalistach i przebudowa premierowej mapy.

Premiera Battlefielda 2042 okazała się klapą, z czego doskonale zdawali sobie sprawę również twórcy – bo przecież to wina Halo Infinite. Mimo to po tym, jak mieli przemyśleć tworzenie BF-ów „od podstaw”, pojawiła się iskierka nadziei dla 2042. Choć gra wyszła w listopadzie zeszłego roku, pierwszego sezonu gracze doczekali się dopiero w czerwcu i wciąż pojawiają się poprawki i nowości. Co twórcy dostarczyli tym razem?


Aktualizacja 1.2

Pierwsze, czym może poszczycić się DICE w tym patchu, to to, że zdecydowano się na coś więcej niż łatanie błędów i poprawianie balansu, choć poza tym i tak nie ma tego za wiele. Update dotknie specjalistów – zmieni się ich wygląd oraz „ton, jaki nadają rozgrywce”. Do tego czeka na graczy pierwsza planowana zmiana premierowej mapy.

Poniżej znajdziecie skróconą listę zmian w Battlefieldzie 2042, a jeśli chcecie zapoznać się z pełną, to odsyłam na oficjalną stronę gry.

  • Kalejdoskop został przebudowany tak, by usprawnić przebieg rozgrywki dzięki nowym osłonom, pozycjom flag, ukształtowaniu terenu i aktualizacjom wizualnym w kilku miejscach na mapie.  
  • Wprowadzono do gry pierwszą zmianę wyglądu specjalistów oraz tonu, jaki nadają rozgrywce, która obejmuje kilka zaktualizowanych modeli postaci.
  • Moc działek 30 mm na RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal została zmniejszona poprzez skrócenie czasu potrzebnego do ich przegrzania. Pomoże to ograniczyć ich wpływ na piechotę i sprawić, że będą bardziej wyważone.
  • Strona „Profil gracza i Statystyki” jest już dostępna w grze. Można na niej znaleźć przegląd swoich wyników i postępów poczynionych od premiery.
  • Asysta celowania dla kontrolerów została dostosowana, aby śledzenie ruchomych celów było bardziej płynne i spójne.
  • BSM-V ma teraz zmniejszoną celność kolejnych pocisków w trybie automatycznym, a obrażenia amunicji o dużej mocy szybciej maleją wraz ze wzrostem odległości.

Nadchodzi sezon drugi

Zgodnie z informacją od DICE, aktualizacja 1.2 jest niczym mleczyk – ostatnia w sezonie. To jasno daje do zrozumienia, że niedługo powinien nadejść następny. I tak będzie: możemy się go spodziewać jeszcze w tym miesiącu. Niestety wciąż nie wiemy, co wraz z nim zamierza wprowadzić DICE.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane