5
15.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Black Panther: EA może szykować grę z otwartym światem

Wskazują na to ogłoszenia o pracę zamieszczone przez EA, które poszukuje kogoś do „zaprojektowania sandboksowego świata”.

O tym, że Electronic Arts przygotowuje grę o Czarnej Panterze, wiemy już od ładnych dwóch lat. Na początku były to tylko plotki mówiące o powstawaniu produkcji dla jednego gracza z T’Challą w roli. Z kolei w zeszłym roku otrzymaliśmy już oficjalne potwierdzenie od samego EA, a w zasadzie od Cliffhanger Games, które będzie odpowiedzialne za stworzenie gry.

O samej produkcji nie wiadomo w zasadzie nic, poza tym, że będzie przeznaczona dla jednego gracza i ma pozwolić graczom „poczuć, jak to jest być godnym płaszcza Czarnej Pantery w unikalny, oparty na opowieści sposób”. Do grona tych skąpych informacji dołącza jednak kolejna. Otóż gra będzie działa się w otwartym, sandboksowym świecie.

Taki wniosek wypływa z niedawno zamieszczonego przez EA ogłoszenia o pracę. Na oficjalnej stronie studia możemy przeczytać, że poszukiwana jest osoba na stanowisko „głównego projektanta sadboksowego świata”. Do jej kompetencji miałoby należeć m.in. „przygotowywanie mechanizmów i systemów, tworzących bogate, sadboksowe środowisko”,  projektowanie zachowań NPC, a także konsultacja wszystkich działań z innymi działami i dbanie o spójną wizję tworzonego świata. 

Wymagane jest ponad 5 lat doświadczenia w projektowaniu sandboksowych otwartych światów, znajomość Unreal Engine’u, a także pięknie brzmiąca „pasja do gier wideo”. Wszystko zatem wskazuje na to, że gra o Czarnej Panterze będzie mogła pochwalić się dużym i rozbudowanym światem. 

A jeśli jesteście fanami Czarnej Pantery i nie możecie doczekać się premiery gry EA, to zachęcam do zapoznania się również z nadchodzącym Marvel 1943: Rise of Hydra.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów150

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze