19.04.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Blizzard nie pracuje nad NFT, ale bada opinie graczy

Wokół Blizzarda nieco zawrzało za sprawą ankiety w World of Warcraft dotyczącej NFT, ale developerzy uspokajają.

NFT to wciąż bardzo głośny temat, który praktycznie zdominował rynek gier w ostatnich miesiącach. Ludzie (ponieważ mowa tu o graczach i developerach) w mgnieniu oka podzielili się na dwa obozy. Gracze i mniejsze firmy mniej chętnie przyjmą tokeny z otwartymi ramionami, natomiast jeśli chodzi o większych wydawców, to nie mają żadnego problemu, aby badać ten temat. Jak chociażby Ubisoft za sprawą nieszczęsnego Breakpointa, który nie będzie już wspierany. Najprawdopodobniej możemy się też spodziewać NFT w przyszłych produkcjach studia, wliczając w to kolejną odsłonę Ghost Recona.

Sprawa z Blizzardem zaczęła się od ankiety. O jej wypełnienie zostali poproszeni niektórzy gracze World of Warcraft, według VGC miało ich być około 2700. Firma badała zainteresowanie blockchainem oraz NFT, co mogło sugerować, że studio powoli przymierza się do umieszczenia tokenów w WoW-ie lub innych produkcjach. Otrzymaną ankietą podzielił się jeden z użytkowników Twittera i możecie zobaczyć ją poniżej.

Udało się jednak całą sprawę wyjaśnić i to w bardzo szybkim tempie. Wychodzi na to, że choć Blizzard bada zdanie swoich graczy za sprawą ankiety, to nie zamierza wrzucać do żadnej produkcji opartych o blockchain tokenów. Do tematu bezpośrednio odniósł się nawet Mike Ybarra, czyli szef Blizzard Entertainment. Przeciwnicy NFT i gracze WoW-a mogą na tę chwilę odetchnąć z ulgą.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów329

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane