8
26.03.2024, 10:45Lektura na 2 minuty

Blizzard zmienia regulamin Battle.netu. Firma broni się przed pozwami, a gracze mogą stracić dostęp do konta

Jeżeli nie zaakceptujecie nowej umowy licencyjnej Blizzarda, to stracicie dostęp do swojego konta i gier, które zakupiliście.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Dosłownie wczoraj pisałem o tym, że Blizzard nie potrafi pohamować się przed rozkręcaniem małej afery wokół siebie. Kością niezgody okazał się brak wypłacenia bonusów twórcom Overwatcha 2. Dziś okazuje się, że firma zmieniła zapisy w swojej umowie licencyjnej.

Z racji, że gracze najczęściej wszelkich regulaminów nie czytają i od razu klikają kafelek „akceptuj”, to za odnalezienie takiego zapisu wziął się człowiek, który wręcz para się na co dzień takimi rzeczami. Louis Rossmann jest twórcą internetowym, którego kanał na YouTubie zebrał ponad 2 miliony użytkowników. W niedawnym materiale opisał zmiany w umowie licencyjnej Blizzarda, która delikatnie mówiąc, powoduje lekkie kontrowersje.

W najnowszej wersji regulaminu wszelkie spory pomiędzy użytkownikiem a Blizzardem mają być rozstrzygnięte przez postępowanie arbitrażowe w serwisie Battle.net. Jednocześnie firma wyklucza rozwiązanie konfliktu na drodze pozwu sądowego lub pozwów zbiorowych. Cel jest jasny – ochronić się przed wszelkimi działaniami, które stałyby w kontrze do wolnej amerykanki Blizzarda.

Problem z nowymi zapisami jest taki, że nie da się ich nie przyjąć, chyba że nie gracie w żadne gry firmy. Brak akceptacji dla nowej umowy licencyjnej powoduje zablokowanie dostępu do konta Battle.net oraz gier, które zawiera. I tu znajdziemy jeszcze jedną kontrowersję, bowiem produkcje, które zakupił gracz i powinien mieć do nich w teorii nieograniczony dostęp, okazują się nie należeć do niego. Według Louisa Rossmanna tego typu praktyka niejako zabrania odstąpić od umowy i usunąć swoje dane płatnicze z konta.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów438

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze