8.04.2020, 15:17Lektura na 2 minuty

Bloober Team: Kilkadziesiąt milionów na grę AAA, Observer System Redux w produkcji

Studio rozwija się dynamicznie.


Witold Tłuchowski

Krakowscy specjaliści od horrorów nie mogą narzekać na brak zajęć. Firma stosunkowo niedawno wypuściła na rynek Blair Witch (mimo fatalnej optymalizacji na pecetach w pierwszych dniach gra poradziła sobie bardzo dobrze), a przecież od jakiegoś czasu większość swojej uwagi poświęca projektowi Medium, który ukazać ma się w końcówce tego roku. Jak się okazuje, studio ma jednak jeszcze sporo do zaoferowania graczom.

Wczoraj spółka wydała komunikat o podpisaniu umowy z „globalnym wydawcą, jednym ze światowych liderów branży gier”. Bloober stworzy więc produkcję będącą częścią jakiejś większej serii – niestety nie wiemy jeszcze jakiej (momentalnie doczekaliśmy się zresztą plotek o nowym Silent Hill od krakowianów). Jej budżet ma przekraczać kapitał firmy, czyli ponad 30 milionów złotych.

Oto i treść komunikatu:


Zarząd Spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako "Emitent") informuje, iż w dniu wczorajszym zawarł istotną umowę z globalnym wydawcą, jednym ze światowych liderów branży gier, dotyczącą produkcji gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez wydawcę. Zgodnie z umową Emitent otrzyma m. in. wynagrodzenie typu „advance” po spełnieniu ustalonych kamieni milowych, a wartość całego budżetu developerskiego przekracza kapitały własne Emitenta.


Piotr Babieno, prezes Bloobera, komentował te wieści następująco:


Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym rok


Dzisiaj firma ogłosiła zaś, iż zapowiadany styczniowym raporcie finansowym produkt związany z marką Observer to Observer System Redux; gra ukaże się na konsolach nowej generacji. Nazwa wskazuje, że chodzi o remaster/remake tytułu sprzed trzech lat. 

Poniżej możecie przypomnieć sobie zwiastun pierwowzoru:

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane