17
3.11.2016, 18:49Lektura na 1 minutę

Byli twórcy Battlefieldów zrobią z nas potwory [WIDEO]

The Outsiders – dwunastoosobowe szwedzkie studio założone przez Ben Cousinsa i Davida Goldfarba, którzy pracowali m.in. przy Battlefieldzie: Bad Company 2 – dłubią przy grze fantasy, której bohaterem będzie inteligentny potwór.


Daniel „CormaC” Bartosik

Twórcy podzielili się filmikiem, który pozwala po raz pierwszy rzucić okiem na ich debiutanckie dzieło, nazwane roboczo Project Wight. Każe nam ono wcielić się w potwora z rasy wytępionej przez ludzi niemal do nogi (czy może łapy), a przedstawienie kolejnych stadiów jego rozwoju pomoże zróżnicować rozgrywkę i pozwolić graczowi wyraźnie odczuć rosnącą potęgę protegowanego. Akcję osadzono w alternatywnej wersji wczesnego średniowiecza (a dokładniej: ery wikingów). Gra powstaje z użyciem silnika Unity, a Outsidersi chcą udowodnić, że można użyć tego narzędzia do produkcji tytułu AAA. Twórcy nie ujawnili jeszcze ani platform, ani przewidywanej daty premiery.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1210

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze