6
12.01.2024, 12:15Lektura na 1 minutę

Były polityk PiS-u pomagał tuszować mobbing w polskim gamedevie

Adam Hofman, były poseł na sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, pochwalił się ostatnio sprawnym wyciszaniem mobbingu pracowników w jednej ze znanych firm polskiego środowiska growego.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Karolina Szmygin opublikowała na łamach serwisu Front Story tekst o kursie „walki z dezinformacją”, gdzie wśród ekspertów znaleźli się Samuel Pereira, Oskar Szafarowicz czy wspomniany były poseł PiS-u, Adam Hofman. 

W trakcie swojego wykładu jeden z założycieli R4S opowiadał, jak jego firma współpracowała z dużą spółką tworzącą gry komputerowe. Podobno miał tam miejsce mobbing (Hofman nie podaje nazwy firmy), a fora wewnętrzne miały huczeć od oskarżeń. Oczywiście sprawę udało się zamieść pod dywan, a spółka giełdowa była bliska zaliczenia olbrzymich strat, liczonych w setkach tysięcy. Ach, jak dobrze, że tak się stało. Co by wtedy zrobił biedny pracodawca…

Wielu internautów obstawiało, że firmą, o której mówi Hofman, jest CD Projekt Red. Oficjalny profil relacji inwestorskich polskiego producenta gier skomentował post Szymona Jadczaka w serwisie X (dawniej Twitterze), dementując plotki o współpracy z R4S czy Adamem Hofmanem. 

Czy Szymon Jadczak i Karolina Szmygin uderzyli w stół, aby nożyce przemówiły? Zapewne zamilkną i nie dowiemy się, o kogo konkretnie chodziło. Możemy jedynie snuć domysły, chociaż konkretna informacja ma szanse prędzej czy później wyjść na światło dzienne, a przynajmniej mamy taką nadzieję. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze