28.03.2024, 14:45Lektura na 1 minutę

Były pracownik NetEase skrytykował Marvel Rivals za brak pomysłu na siebie

Były pracownik NetEase oskarża Marvel Rivals o bycie zlepkiem innych produkcji.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Wczoraj zaprezentowano pierwszy zwiastun Marvel Rivals, czyli superbohaterskiego klona Overwatcha od NetEase. Gracze wyrazili ogromne zainteresowanie tytułem, chociaż bardzo często pojawiały się zarzuty o zbyt duże podobieństwo do produkcji Blizzarda. 

Oliwy do ognia postanowił dolać były pracownik NetEase, oskarżając niedawnego pracodawcę o niewypłacenie mu wynagrodzenia. William Bao, który obecnie jest grafikiem koncepcyjnym w id Software, opublikował w serwisie X (dawniej Twitterze) swój komentarz do wczorajszej zapowiedzi. 

Bao twierdzi, że firma poprosiła go o testowe próbki, które artysta miał poprawiać według otrzymywanego feedbacku. Problem w tym, że ciągnęło się to przez ponad trzy tygodnie, a za referencje miał służyć m.in. trendujący w serwisie ArtStation projekt czy różne elementy, bezpośrednio skopiowane z innych gier. Na tej podstawie Bao uważa, że jest to najbardziej pozbawiony jakiegokolwiek kierunku artystycznego projekt, w jakim brał udział. 

Na pytanie o pozew artysta odpowiada, że kosztowałoby go to rękę i nogę, a chciałby ich używać do dalszej pracy. Nie wiadomo, czy sprawa znajdzie swoje rozwinięcie na sali sądowej. W kwestii twórców Palworlda, którzy zmagają się z podobnymi oskarżeniami ze strony Nintendo, również nic nie wiadomo. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów528

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze