8.11.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Modern Warfare 2 najszybciej sprzedającą się częścią w historii serii

Najnowsze Call of Duty: Modern Warfare II zarobiło pierwszy miliard dolarów w 10 dni, pobijając tym samym rekord Black Ops 2.

Być może Activision Blizzard udźwignęło dostarczenie nam obiecanej nowej ery Call of Duty, oferując tak dobrą grafikę i odwzorowanie miejsca akcji, że hotel w Amsterdamie mógł pozwać twórców. Do tego Cubituss w swojej recenzji też nie omieszkał użyć nazwy gry i słowa „najlepszy” w jednym zdaniu, więc może coś w tym być. Tyle że cały czas wisi nad nami widmo nieotrzymania następnej odsłony serii w przyszłym roku, a wynik, jaki zrobiło Modern Warfare II, zdaje się tylko to potwierdzać.

Seria strzelanek od Activision zarabia niemałe pieniądze i raczej tym nikogo nie zaskoczę. Nowe Modern Warfare II ustanowiło nowy rekord w historii marki, zarabiając pierwszy miliard dolarów w zaledwie 10 dni od swojej premiery. Pobiło tym samym Black Opsa 2, który potrzebował do tego 15 dni. Informacji dostarczył Business Wire.


Nasi developerzy, wraz z całym zespołem Activision Blizzard, są podstawą niezachwianego zaangażowania w naszą służbę dla setek milionów graczy na całym świecie. Jestem bardzo dumny z trudów, jakie zespół włożył w Call of Duty, i rekordów, które zostały pobite dzięki Modern Warfare II. Łączenie świata przez radość, zabawę i dreszcz rywalizacji to klucz do naszego sukcesu. Modern Warfare II zapewniło to milionom graczy szybciej i z większą satysfakcją niż kiedykolwiek wcześniej.


Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard

Do tej pory ogromne DLC, które ma trafić do Modern Warfare II w przyszłym roku, to tylko plotki, ale jeśli twórcy mieli jakiekolwiek plany wcielenia tego w życie, teraz raczej nie będą chcieli się wycofać. No i trzeba też pamiętać, że niejako nową część CoD-a w 2023 zastąpi nam „dwójka” Warzone'a, z premierą zaplanowaną na 16 listopada.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1129

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane